Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segitene biológiából?...

Valaki segitene biológiából? Mit jelent az, hogy az auxin koncentráció a szerveknek polaritást ad?

Figyelt kérdés

Valaki létszives elmagyarázná érthetően, hogy ez mit is jelent vagy mit foglal magába? Probáltam már egy csomo meghatározást elolvasni de nem értettem meg, mert az egyik bonyolultabb mint a másik.

Válaszokat és segítséget előre is köszönöm:)



#biológia #auxinkoncentráció
2018. febr. 13. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Az auxin a koleoptil csúcsban képződik, és bazális irányban szállítódik(növényi szervezet fő része felé mutató irányba), ebből adódik, hogy az auxin koncentrációja koncentrációban van jelen, és van ahol alacsonyabb. A rendszernek ez az eltérő tulajdonsága adja a polaritást.
2018. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam, kicsit értelmetlen lett a mondat, de javítom, tehát az auxin koncentrációja nem mindenhol azonos koncentrációban van jelen a növényben, van ahol magasabb az egységnyi koncentráció és van ahol alacsonyabb, ez okozza a polaritást.
2018. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettél:)
2018. febr. 14. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!