Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember miért alakított ki...

Az ember miért alakított ki magának egy olyan világot, ami ellentétben áll az emlősök, sőt talán úgy összességében az állatok természetével?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam ezt a képet: [link] és belegondoltam, hogy a legtöbb emlős tényleg lusta. A növényevők 2-3 óra legelés, a ragadozók pesig 2-3 óra vadászat után gyakorlatilag egész nap pihennek. Itt egy cikk arról, hogy egyes dolgosnak tartott állatok igazából pihenéssel töltik a nap nagy részét: [link] és egy másik arról, hogy eredendően az emberek is ikyenek: [link] szóval miért alakított ki az emberiség magának egy olyan világot, ahol természetes lustaként szenvedés vár rá, és sokat és nehezet kell dolgoznia (vagyis máshogy szenvednie), hogy később jó élete legyen?

2018. febr. 16. 15:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A kérdésfeltevésben írt dolgok nem igazak.

A legelő állatok a napjuk elég nagy részét táplálkozással töltik, nem csak 2-3 órát. A kérődzők még a nappali pihenőidejük, ill. éjszaka is rágnak, mivel felöklendezik a félig megemésztett táplálékot, és újra megrágják.

A húsevők azok, amik kevesebbet mozognak, mert a hús a növényhez viszonyítva hatalmas tápértékű és könnyen emészthető étel, így a ragadozók azért soványak, nem olyan gömbölyűek, mint a növényevők, mert kevés bél szükséges a kevés táplálékhoz. Ha pedig nem éhesek, akkor pihennek, hogy spóroljanak a kalóriákkal, ne égessék el, ha nem muszáj.

De az emberszabású majmok vagy nagyobb részben, vagy teljesen vegetáriánusok, ezért rengeteget kell "dolgozniuk" a napi betevő megszerzésével.

"A nyugati gorillák táplálékában sok a gyümölcs, a keletiek inkább leveleket, rügyeket esznek. Napjuk nagy részét táplálkozással töltik. Hajnaltól délig esznek, ekkor a felnőttek egy kicsit pihennek, a kölykök pedig játszanak. Az evést délután folytatják, majd alkonyatkor a földön fészket építenek gallyakból és levelekből, és abban töltik az éjszakát."

[link]

Az orángutánok kb. ugyanígy.

A csimpánzok átlag napi 7 órát esznek (ill. keresgélnek ételt), de a többi idejükben is tevékenykednek, egymást bolhásszák, társas életet élnek, a fiatalabbak játszanak.

Amikor az emberek még éheztek, akkor ők is sokkal többet aludtak, hogy ne éhezzenek meg olyan gyorsan. A két világháború közti magyar szociográfiákban és visszaemlékezésekben gyakran megemlítik, hogy télen, amikor nem volt mezőgazdasági munka, azaz nem volt pénz (a szegényebb rétegnek), olyankor napi 12-14 órákat is aludtak (ameddig sötét volt), mert ameddig aludtak, addig nem érezték az éhséget.

Manapság már a többségnél nem merül fel az élelmiszerhiány, élelemkereséssel se kell annyi időt tölteniük, mint az ősembereknek, így ráérünk elfoglalni magunkat, és arra se kell figyelemmel lenni, hogy ne pazaroljuk feleslegesen a bevitt tápanyagot.

2020. okt. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!