Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem hiszek Istenben, de...

Ha nem hiszek Istenben, de tegyük fel nagyon jó ember vagyok és egész életemben folyamatosan segítek az embereken és összességében nem vagyok rossz ember, kerülhetek még a mennyországba?

Figyelt kérdés

2016. febr. 11. 18:42
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
19%
Isten fia Krisztus hatalmas áldozatot mutatott be, hogy szent, bűntelen emberként meghalt a bűnös, gonosz emberekért, Isten ahhoz a feltételhez kötötte az örök életet, hogy a fia áldozatát tiszteletben tartván, Krisztusi életet éljenek a követői, és teljes hittel legyen az igazságban, miszerint csakis Krisztus a híd ember és Isten között, nincs kitérő, hiába is mondja egyes ember, hogy Isten a szíveket vizsgálja, mert bár ez igaz, de pusztán a jó akarat, és jó cselekedetek emberi erőből nem fognak megmenteni senkit sem.
2016. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
95%
Ne higgy a térítő dumának, hogy csak akkor kerülhetsz a mennyországba, ha ezt meg ezt teszed, nem teszed stb.! Ha jó ember vagy, a mennyországban a helyed!
2016. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Ha nem vagy hívő, akkor hova is akarsz kerülni? Isten nélkül mennyország?
2016. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
38%
Isten azt mondja: Az szép dolog, hogy sokat segítettél embereknek, de tudatosan elutasítottál, úgyhogy viszlát!
2016. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem hiszel Istenben akkor miért érdekel ez téged?
2016. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

1. válaszoló : Ezzel azt szeretnéd mondani, hogyha tegyük fel én a fizetésem 80%-át eladományozom és mondjuk egész életemben a Vöröskeresztnél tevékenykedem de a hit, Istenben hiányzik belőlem, én a pokolba fogok kerülni? Isten így értékelné szerinted a jótékony cselekedetet? Melyik keresztény irányzat hirdeti ezt?


2. válaszoló: Köszönöm!


3. válaszoló: Maga a kérdés feltételes módban volt, de valóban, jelen pillanatban nem tudom pontosan hiszek-e Istenben, a kérdést pont ezért tettem fel, ha nem hiszek Istenben, de jó ember vagyok, de tegyük fel Isten mégis létezik, megkegyelmez-e nekem?


4. válaszoló: Tőled ugyanazt kérdezem, amit az első válaszolótól.

2016. febr. 11. 20:07
 7/49 anonim ***** válasza:
75%
Ja.
2016. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
86%
Aggódtam, hogy már csütörtök este van, és ezen a héten ezt még senki nem kérdezte meg.
2016. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
53%
Nem, mert mennyország nem létezik.
2016. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
33%
Szia első vagyok, nem akarok matrixos hasonlattal élni de sajnos fogok, van két út az egyik a fájdalmas igazság a másik a megnyugtató hazugság, én leírtam, hogy Istenhez csakis Krisztuson keresztül lehet jutni, és Krisztus is elmondta, "Én vagyok az út, az igazság, senki sem mehet az Atyához csakis én általam" Érted? Nincs kerülő semmi, nem számít mennyit adakozol, és mennyire érzed, hogy jót cselekedtél, ha nem fogadod el a legfontosabb parancsát Istennek, akkor sajnos veszett a fejsze nyele. Pont ez a lényeg, rengeteg magát Istent kereső ember saját teológiákat fejlesztett az elmúlt kétezer évben, csak, hogy ne kelljen figyelembe venni az egyetlen és legfontosabb parancsot, mert aki Krisztust elfogadja és követi annak a cselekedetein is meg fog látszódni, de az adakozás és a jó cselekedetek bármennyire is kedvesek Isten előtt, a mindenség legnagyobb áldozatát adta az embereknek, és pontosan ezért a legfontosabb, hogy Krisztuson keresztül lehet csak üdvözülni.
2016. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!