Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az UV fény és ultrahang...

Ha az UV fény és ultrahang megöli a baktériumokat, akkor miért nem használják ezeket fertőtlenítésre?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy talán nem olyan hatékony, mint az alkohol / hypo / klór, bár ezzel kapcsolatban nem találtam kutatást a neten.

2018. febr. 17. 03:07
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Biztos könnyebb a felhasználása. Az UV fény meg az ultrahang kibocsátásához kell egy berendezés, amit cipelned kell magaddal. Másrészt szerintem az alkoholt olcsóbb is lehet előállítani, na meg szerintem több mindenre is jó és rövidebb idő alatt hat.
2018. febr. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Használják, de ne zavarojon. Nesze pl uv fertőtlenítő: [link]
2018. febr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
A kórházakban van direkt erre UV lámpa néhány teremben az ajtók felett.
2018. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
84%
Használják.
2018. febr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

Használják, de csak az UV fényt. Ugyanis az roncsoló ionizáló sugárzás (vagy legalábbis az előszobája).

Le is írták előttem hogy EÜ intézményekben a plafon felé irányított UV "reflektorokkal" a levegőt fertőtleníteni szokták. Azért nem az emberek felé világítanak vele, mert karciogén és vakságot is okozhat ha belenéznénk!


Az ultrahang nem ártalmas, mindössze mechanikai hullám és a legtöbb esetben gyenge is.

Persze tudnak olyat ami annyira nagy hangteljesítményű (decibelben) hogy közvetlen a keltő berendezés előtt a vizet is elforralja. Ilyeneket lehet találni a szoba párásítókban. (Tettem már oda ilyenhez az ujjam és csak csípés szerű kellemetlenség.)

De ezt fertőtlenítésre nem használják. Nagyon nem lenne hatékony.

2018. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a laborban egér műtétek után használjuk az UV lámpasort fertőtlenítésre.


Volt egy fehér bőrű lány, aki véletlenül UV lámpa alatt műtött órákon keresztül. Úgy leégett mint az állat, és a szeme is begyulladt.


Az ultrahang nem fertőtlenít.

2018. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként az UV nagyon hatékony, csak idő kell neki amíg hat, ezalatt pedig nem tanácsos bemenni a szobába.


Az ultrahangnak meg egy közeg kell, hogy hasson, és amivel szét lehetne robbantani a sejteket, bacikat, vírusokat az nagyon nem hatékony. Levegőn keresztül nem működik.


Pl van zsírbontó UH frekvencia, vagy amivel tumorokat lehet forralni.

... de ennek semmi köze a bakterocid, virucid hatásokhoz.

2018. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az UV nagy hátránya hogy a fény elöl viszonylag könnyü elbujni. Az alkohol viszont pl a repedésekbe is bejutt.
2018. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
A fény és hang sugárzással terjed. Ez be is határolja a penetrációs képességét. Eszközök esetében pl sok terület maradna árnyékban, ahol semmit sem érne ez a módszer. Ahol viszont alkalmas, ott használják is.
2018. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!