Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a villamosságta...

Mi a különbség a villamosságtan és az elektrotechnika között?

Figyelt kérdés

2018. febr. 17. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Csak tipp: az előbbi inkább elmélet, az utóbbi meg gyakorlat.
2018. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyes szerzők szerint az elektrotechnika az a villamosságtan és az abban leírt elvek felhasználása (gépek, készülékek, művek, stb) együtt.
2018. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 EagleHUN ***** válasza:

Érdekes 20 másodperc alatt meg lehetett találni a wikis cikket róla ami pontosan leírja a különbségeket:


[link]


[link]

2018. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A wiki-s cikkeket ismerem és olvastam már könyveket is a témában. Igazából az a problémám, hogy villamosságtanban is előfordul hogy gépeket tárgyalunk, vagy épp valósítunk meg, valamint elektrotechnikában is. Mindkettőben előfordulnak számítással kapcsolatos dolgok is, mérések is. Arra lettem volna kíváncsi, hogy lehet-e igazi határvonalat húzni a kettő között és van-e egyáltalán értelme annak hogy külön tárgyaljuk őket. Mert hogy nekem az egyetemen mérnökinformatikus szakon például csak villanytan van, míg másoknak gépészmérnökin meg csak elektrotechnika. Nekem pedig úgy tűnik, hogy egyik nem létezhet a másik nélkül, ezért nem értem miért oktatják külön.. Nem csak a neve más. Tényleg más is megy az órán, más az anyag.. De nem tudom, ennek mi értelme van így.


Bocsánat ha hosszú lett.

2018. febr. 17. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó mondatomat kitöröltem, de kár volt. :D Azt írtam még, hogy: de bármikor tudok ellenpéldát mutatni.

Simonyi Károly például igen nagy fej volt, mégis mert Villamosságtan címmel könyvet írni, amiben 50 oldal van a villamos gépekről, stb.

Vagy egy Széchenyi-terves Villamosságtan (Bartha István), amiben még a védőcsövekről is esik szó. :)

Vagy egy Haluska-Kővári szerzőpáros-féle Villamosságtan, hol kismegszakítók és érintésvédelem tanulható.

Szóval nem fekete-fehér ez.

2018. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Csak néha ez az oktatási rendszer megbotránkoztat és felmerül pár ilyen kérdés. :D
2018. febr. 18. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!