Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a gravitáció a téridő...

Ha a gravitáció a téridő görbülete, akkor miért keresik a közvetítő részecskét, a feltételezett gravitont?

Figyelt kérdés
2018. márc. 5. 14:46
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Én is kíváncsi vagyok.
2018. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
A negy ero kozul, amelyek az Univerzumunkat szabalyozzak, haromhoz tartozik reszecske, amik az adott erohatast tovabbitjak. A foton az elektro-magneses erohoz tartozik, az eros kolcsonhatas tovabbitoi a gluonok es a gyenge kolcsonhatas reszecskei a W es Z bozonok. Az elmelet az, hogy a gravitacios erohoz is tartozik egy graviton nevu reszecske, aminek a megtalalasa kozelebb hozhatna azt a hon ahitott egyesitett elmeletet, amirol a fizikusok mar regota almodoznak, ugyanakkor az Einsteini fizika egyik elso, de jelentos cafolata is lenne. A kerdesed egyebkent nagyon jo, mert a mai fizika minden hianyossaga benne van es megmutatja, hogy mennyire korai fazisban van a kicsi (quantum fizika) es nagy (Einstein fele relativitas elmelet) egyesitese.
2018. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Mert lehet, hogy létezik.

Ha viszont nem létezik, az is előre viszi a tudományt, ha erre rájönnek.

2018. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
9%
Ezen a fórumon olvastam egy érdekes véleményt. Szóval, ahogy emlékszem, kommentelő szerint -: „A foton, csak egy szimbólum. Amit azért találtak ki, hogy bizonyos jelenségeket képesek legyünk megmagyarázni, értelmezni. Valószínűleg ez a legtöbb részecskére is igaz”. Ennek tükrében a graviton léte, nemléte, legalább is homály.
2018. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!