Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy egységgömb kore irt...

Egy egységgömb kore irt egyenes kup terfogata mikor lesz minimalis?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 15:59
1 2
 1/15 anonim válasza:
Ha minden oldala ugyan akkora.
2010. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
minden oldala? ez egy kúp..
2010. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

minimális? ez biztos?


csak mert ha a csúcs ugye a gömbön vagy, akkor ahogy csökkentem a nyílásszöget, mindig egy gömbbe írt kúpot kapok, elfajult esetben a gömb átmérőjét, ami ugye egy szakasz, szóval 0 térfogatú. De a 0 térfogatot tetszőleges pontossággal megközelíthetem, tehát nincs véges minimális térfogat. Vagy rosszul gondolom?

2010. jún. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az egyseggomb kore irt kupnak a csucsa termeszetesen nincs rajta a gomb felszinen. A kupba irt gomb erinti a kup alaplapjanak kozeppontjat, es egy kor menten az alkotot.
2010. jún. 10. 01:32
 5/15 anonim válasza:
Első vagyok és pontosítok. Ha minden éle ugyan akkora. (a kritikusok kedvéért)
2010. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

00:37


ja tényleg, bocsi, úgy látszik már késő este volt, ezért képzeltem el fordítva.

2010. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi csináltunk hasonló feladatokat, és ezt szerintem deriválással kell, de most van egy kis dolgom, de estére megpróbálkozok vele.
2010. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14.41 Csak azért, hogy még mindig kötekedjek, a kúpnak egyetlen éle sincs:) Egyébként szerintem akkor lesz minimális a térfogat, ha az alkotó hossza megegyezik a kúp alapkörének átmérőjével(a kúp forgástengelyére illeszkedő sík által meghatározott síkmetszet szabályos háromszög). De nem biztos..
2010. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

18:39 vagyok!

Ha mindenigaz akkor lesz a térfogat minimális ha a magasság 4 egység.Ha tanultatok Deriválni akkor leírom, de ha nem akkor feleslegesen nem gépelek sokat.

2010. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sőt ekkor még a felszín is minimális lesz :)
2010. jún. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!