Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan keringhet egy pulzár...

Hogyan keringhet egy pulzár és egy fehér törpe (kettős rendszer) körül egy bolygó?

Figyelt kérdés

[link]


Nem vagyok csillagász, de abból amit olvastam, nem értem. A pulzár szupernóva robbanás után keletkezik, a fehér törpe pedig egy vörös óriás volt, ami ledobta a külső rétegeit. Na ezeket az eseményeket hogyan éli túl egy bolygó? Esetleg a két csillag körül keringő törmelékből állt össze bolygóvá? Vagy egy kóbor bolygó volt, amit befogtak? Hogyan lehet ezt elképzelni? Jah, és a fehér törpe hogy él túl egy robbanást?



2018. márc. 15. 19:40
 1/5 A kérdező kommentje:
2018. márc. 15. 19:43
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Ha lenyitod a jellemzők fület és elolvasod az evolúciós történelem címszó alatti szöveget, akkor remélhetőleg válasz kapsz a kérdésedre.
2018. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, de pontosat ők sem tudnak. Kíváncsi lettem volna, az ötletekre.


"It is more likely that the planet formed in orbit around the star that has now evolved into the white dwarf, and that the star and planet were only later captured into orbit around the neutron star"

2018. márc. 16. 06:19
 4/5 anonim ***** válasza:
A neutroncsillagok, pulzárok nagyon hosszú életűek, gyanítom, hogy a szupernóva robbanás után foghattak be egy bolygót vagy jóval a robbanás után keletkezett. Idő volt rá valószínűleg bőven.
2018. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Semmi akadálya. Amikor felrobban csak csillagközi gáz és por szabadul fel, nem olyan mint egy gránát. Egy szupernova és egy vörös óriás egymás körül kering. Felrobbannak és az egyikböl pulzár lesz, a másikból fehér törpe. Csak az a lényeg hogy amikor még nem robban fel akkor legyen olyan bolygó ami elég távol van tőle mert miközben a szuper óriás szupernovává duzzad akkor elnyelheti a bolygót. Kóbor bolygót is befogadhat.
2018. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!