Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektrotechnika mérnököknek...

Elektrotechnika mérnököknek kérdés LC áramkörről. Le tudnátok vezetni az LC áramkör összefüggéseit (deriválás, integrálás, diff egyenlet megoldás, stb. vagy munkátok során elég csak használni a képleteket?

Figyelt kérdés
Elég csak használni a képleteket megértés nélkül? Vagy esetleg egyszer átnéztétek a képletek levezetését és nagyjából megértettétek hogy hogy jön ki a képlet? Mennyire kell illetve van értelme mélyebben elmélyülni a matematikájában?
2018. márc. 18. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár más témában dolgozok már, inkább nagyobb SW, kisebb hardveres melók + egyszerű áramkörök, szóval nem releváns a véleményem...


Nekem elég volt megérteni egyszer a matekját, nem annyira bonyolult a Laplace-al... de kellett hozzá egyetemi matek. Anélkül karc.


Szerintem melóban már mindenki csak használja ezeket tervező szoftverrel... de azért jó ha érti az embet a matekot mögötte.

2018. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Is-is. Tudom hülyén hangzik. Néha kell az eredeti diff. alak (esetleg közelítő megoldást számol az ember számítógéppel), de sokszor elég az impedancia számítás illetve a Bode modell.
2018. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kissé csalódott volnék ettől a kérdéstől. Az én elképzelésem szerint a mérnök tudja, mit csinál. Legalábbis a műegyetem azzal a szándékkal képzi a hallgatókat, hogy az eszközt, amit megtanul alkalmazni, azt a saját problémáira adaptálja. Ez meg megértés nélkül ritkán jövedelmez jól.
2018. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!