Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért veszélyes az űrszemét...

Miért veszélyes az űrszemét érintése?

Figyelt kérdés
Most, hogy a Mennyei Palota aláhull az égből (mit is várnál egy kínai vacaktól), felhívták a figyelmet, hogy a földet ért darabjainak megérintése veszélyes. Vajon miért? Netán sugárzó vagy mérgező anyagok vannak benne? Vagy egyszerűen így akarják elérni, hogy az emberek ne lopkodják el a lehullott darabokat szuvenírnek?

#űrszemét #mennyei palota
2018. márc. 22. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nono! A kínai az nem kínai vacak!

Mindhárom dolog igaz rá.

Az űrben nagy sugárdózis éri, ami veszélyes ránk.

Mérgező anyagok is vannak benne, s szétlopkodni sem kellene.

2018. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt valóban a fémhulladékgyűjtők ellen, másrészt mert az üzemanyag (korrekciós, stabilizáló, egyéb hajtóműhöz) mérgező anyag is lehet. Kis mennyiségekről van szó, de azért mégis.

Erről pont nemrég beszélt valahol egy szakember.

2018. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
A lehetséges mérhező anyag és sugárzás mellett még akűr baktériumok is lehetnek rajta. Ugyanis, hiába hevülnek fel a légkörbe való belépéskor az űrből érkező dolgok, nem tudhatjuk, nincs-e a világűrben olyan baktérium/parazita/vírus, ami ne bírná ki. De úgyis lopkodni fogják, hiszen az emberi h*lyeség határtalan.
2018. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

-A kínai vacakot humorból írtam bele, ha nem jött volna le. Szerintem a sugárzás csak fent van, nem hinném, hogy a kozmikus sugárzás felaktiválja a szerkezetet és maga is sugárzóvá válik idelent.

-Űrbaktériumról még nem hallottam, ami persze nem azt jelenti, hogy nincs. De ez már inkább ufológiai kérdés.

-Igen köszönöm, utána néztem. A hidrazin, mint rakéta üzemanyag nem éppen kellemes biológiailag.

2018. márc. 22. 16:03
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Űrbaktériumról még senki nem hallott, de nem tudhatjuk, hogy nem-e léteznek? Ez nem ufolúgia vagy összeesküvéselmélet. A világűr nagyon kis részét ismerjük csak így nem tudhatjuk, vannak-e olyan paraziták, amik megélnek annyira szélsőséges körülmények között is. És most ne a zombivá változtatós filmekre gondolj. Csak egy sima H1N1 féle járványt is hordozhat egy űrből leeső szemét. Mivel nem tudjuk, van-e olyan betegség, ami kibírja-e az űrt?
2018. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Már van rá igazoló kísérlet és kibírják az űrbeli körülményeket, de arra most nem emlékszem, hogy baktériumokkal vagy egysejtűekkel vagy mikkel végezték.


A kozmikus sugárzás gamma-sugárzást is tartalmaz ami nem emberi környezetbe való.


Meg tényleg ne vigyék már el, amúgy se számít valami értéknek az ilyen.

2018. márc. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szirty ***** válasza:
26%

"elhívták a figyelmet, hogy a földet ért darabjainak megérintése veszélyes. Vajon miért?"


Azért hogy senki ne piszkálja.

2018. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Úgy látom, teljes a homály űrbaktérium ügyben.

Aki úgy gondolja, hogy vannak olyan baktériumok, amik kibírják az űr körülményeit, azok jól gondolják. Igen, vannak ilyenek, de ezek nem űrbaktériumok, hanem nagyon is földiek, és nem hordoznak különösebb veszélyt a földi világra, hiszen ebben a környezetben élnek, és a többi élőlény is alkalmazkodott jelenlétükhöz.

A vadabb elméletek, amit a #5-ös is képvisel, egyszerűen cáfolhatók: A baktériumok nem az ősrobbanással keletkeztek, hanem az evolúciónak nevezett folyamat során egy komplett ökoszisztéma részeként. Ezek a mikroorganizmusok önmagukban is roppant bonyolultak, sem minthogy "véletlenül" összeállhattak volna molekulák, elemek kölcsönhatásaként. Tehát, ha egy "űrbaktérium" nem földi, akkor más ökoszisztémából kellett jönnie. Innentől tényleg ufológiai kérdés.

2018. márc. 22. 22:52
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
81%

Hát éppenséggel űrbaci nem lehet rajta, mivel olyan eddigi tudásunkkal nincs.

De te pl. tudod pontosan, hogy milyen mikrobiológiai kísérleteket folytattak a kínaiak az állomáson? És milyen radiológiait?

Használtak-e az űrállomáson izotópos termoelemet?

Milyen gáz/folyadék dolgozott a hűtőrendszerében?


Egy sima totálkáros balesetes autót sem jó dolog piszkálni, mert tűz- és robbanásveszély áll fenn, vagy simán belenyúlsz a kifolyt akkusavba, beszuszogod a légkondi töltőgázát.


Én ezt a kínai izét még bottal sem piszkálnám méterekről.

2018. márc. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

"Én .. még bottal sem piszkálnám"

Én sem. Még egy kis dimetil-hidrazin (UDMH) maradék is lehet benne. Kiváló rakéta-hajtóanyag, de erős méreg.

Bővebben: Gugli - "ördög mérge"

2018. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!