Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amit Goswami elismert kutató...

Amit Goswami elismert kutató vagy kókler?

Figyelt kérdés

Találtam tőle egy érdekes Facebook oldalt, aztán egy könyvet.

Kicsit kókler szaga van az öregnek.


2018. márc. 24. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Kókler.
2018. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most olvasom a könyvet, elég nagy hangsúlyt fektet a két rés kísérletre, de ami igazán kellemetlen, hogy forrás nélkül ad Neumann vagy Einstein szájába dolgokat.

Bár írtam szakdolgozatot, de máig nem tudom, hogy egy xy személyről vagy műről honnan lehetne megállapítani, hogy mennyire ír igazat. Nyilván nem a Blikkről van szó.

2018. márc. 24. 23:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerůbb módja az, ha te is értesz a témához. Ha nem értesz, akkor nehéz, pont ezért élnek-virulnak a kóklerek.
2018. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ért hozzá valaki, akkor a nagyobb, megbízható hoax és kókler leleplező szkeptikus oldalakra érdemes ránézni. Ott a tudományos módszertannal leplezik le ezeket, és nagyon könnyen bebukik az illető. Az is gyanús, ha a tudományos közéletben semmi komoly publikációja nincsen, sem kritikus vitája.


Vannak furfangosabb valódi (általában sikertelen, jelentéktelen) volt kutatók is, ilyenkor vagy meghülyültek, vagy rájöttek hótra kereshetik magukat a hülye embereken, könyvekkel, oldalakkal, termékekkel.

Ilyenkor gyakori hogy van pár általában régi publikációja, de semmi köze az áltudományához.

2018. márc. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy emellé társulnak kókler egyetemek is.

Köszönöm a válaszokat.

2018. márc. 25. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!