Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Egyesült Államok rovarvilág...

Az Egyesült Államok rovarvilága összehasonlítva az Európaival?

Figyelt kérdés
Remélhetőleg most már itt a tavasz, kezdenek megjelenni hazánkban a jellemző rovarvilág tipikus képviselői. Fali kaszáspókkal a lakásban ugye télen is lehet találkozni - meg csótányokkal a pesti panelokban -,verőköltő bodobácsokat már most látok nagyobb számban, hamarosan láthatóak lesznek a háziméhek, francia daraszak,csíkos pajzspoloskák, fülbemászók, kis fekete hangyák, kék fadongók, cserebogarak, rózsabogarak, közönséges lágybogarak, hétpettyes katicák, szöcskék, tücskök, az apró piros atkák, kullancsok, keresztespókok, házilegyek, szúnyogok. Előjönnek az éti csigák, no meg a kerti meztelencsigák is a gazdák nagy "örömére" , no meg a molylepkék, földigiliszták is. Igen, tudom hogy a címszóban rovart írtam, de tulajdonképpen én minden apró kis dögre gondolok, ami ilyenkor a jó idő közeledtével megjelenik, és nagyjából minden ilyen tipikus állatot fel is soroltam :) Én arra lennék kíváncsi, hogy az USA -ban mik azok a tipikus rovarok, pókok, férgek, csigák, amik általában jellemzőek, mik a közös képviselők, miben hasonlít, illetve miben más, mint az európai? Annyit már tudok, hogy krumplibogár ott is van, hiszen az onnan származik :) A válaszokat előre is köszönöm! :)

2018. márc. 28. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
2018. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Itt meg válogass. Azért Amerika elég nagy ahhoz, hogy egyben megtaláld a jellegzetes rovarokat.

2018. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!