Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a pont nulldimenziós,...

Ha a pont nulldimenziós, vagyis kiterjedés nélküli, akkor, hogy épülhet fel a Világegyetem pontokból?

Figyelt kérdés

Lehet hülyeség az egész csak érdekeltek a vélemények.

Egyáltalán egyenes hogy lehet? (A pont minden irányba nulla, az egyenes mint pontsor hogy kap kiterjedést? Hiába fűzzük őket egymásután, a nulla az bármennyiszer nulla :/ ) Tudom, hogy a pont és egyenes alapfogalom így nem kell definiálni, hogy csak modellek a matematikában és a valóság nem így jön létre. Nyilván a pont sem valós hisz 3d világban élünk.


2018. márc. 30. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Hasonló az analógia; gondolom már vettél részt papírgyűjtésen. Ráraktátok a mérlegre a köteg papírokat, és kijelezte, hogy mondjuk 50 kg. Ha ugyanezt a mérést úgy tettétek volna meg, hogy lapokra tépitek az újságokat, könyveket, miegymást, és elvégeztetek volna 1875945865 mérést, az eredmény mindig 0 lett volna, mivel a mázsáló olyan kis tömeget nem tud mérni, ami a lapoknak van. Mégis, a lapok össztömege 50 kg.

Ugyanez működik a pontok esetén is, annyi különbséggel, hogy csak olyan mérleg tudná megmérni a tömegét, amelyik tetszőlegesen kicsi tömeget tudna jelezni.

2018. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

"Tudom, hogy a pont és egyenes alapfogalom így nem kell definiálni, hogy csak modellek a matematikában és a valóság nem így jön létre. Nyilván a pont sem valós hisz 3d világban élünk."


Akkor mi a kérdés? :)

2018. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ki mondta, hogy a világegyetem pontokból épül fel? Inkább akkor már atomokból (mélyebben elemi részecskékből), amelyeknek VAN kiterjedése.
2018. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A pont egy elméleti entitás, absztrakció. A való világ meg nem az.
2018. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A pont, mint fogalom, a matematikában használatos, használható csupán. A valós, háromdimenziós térben ilyen nem létezik.
2018. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most olvastam végig a kérdést. Benne a válasz is...
2018. márc. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek. És mondjuk a matematikában, ami nem szereti ugyebár az ellentmondásokat, nem jelent ez ellentmondást,elméleti szinten?
2018. márc. 30. 23:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nem, mert a matematikában szerepel a végtelen fogalma is
2018. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Erről a céltábla jut eszembe, amit 100%-os valószínűséggel eltalálsz, mindig egyetlen pontban, mert a matematika világában játszódik az egész. Minden egyes pont eltalálásának valószínűsége nulla, a valószínűségek összege mégis 1. Ilyen fura dolog a végtelen.

Megszámlálhatatlanul végtelen sok pontnak simán lehet akár végtelen kiterjedése is.

2018. márc. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A fizikai Világegyetem nem matematikai pontokból épül fel.


Ha pedig matematikai térre gondolsz, akkor egy matematikai tér kontinuum, azaz a megszámlálhatónál is több pontot tartalmaz.

2018. márc. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!