Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fejátültetéshez hasonló...

Fejátültetéshez hasonló esetek léteznek?

Figyelt kérdés
úgy tudom, hogy ez még ma sem lehetséges erre éjjel néztem a Nat Geón egy filmet ott azt mondták, hogy az 1920-as években a szovjeteknél egy fickó levágta a kutya fejét és hozzáoperálta egy nagyobb kutya nyakához, és videón is mutatták, ez lehetséges? tényleg megtörtént, nekem elég hihetetlen
2018. ápr. 1. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze, csináltak ilyet már régebben is.

Csak utána hamar elpusztultak szerencsétlenek.

2018. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ennek technikai akadálya, egy viszonylaghosszú műtét, és kell hozzá speciális sebészeti felszerelés, meg szakértelem.

Tehát ha valakinek a fejét átültetik egy másik ember testére, akkor az a fej azt látná, hogy jé, új testem van, itt fekszem egy kórházi ágyon, mellettem pöfög a lélegeztető gép, és egyetlen porcikámat sem tudom mozdítani nyaktól lefelé.

Mert persze az új fej nyúltvelőjét nem lehet egyesíteni a fogadó test gerincveőjével.

2018. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában az immunreakciók miatt van vége az illetőnek.
2018. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az komoly
2018. ápr. 1. 12:23
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Canavero doktor próbálkozik ezzel, a gerincvelő összeillesztése polyethylene glycol (PEG) segítségével.


Ez lehet adott esetben működhet is bizonyos %-ban ha elmetszel egy gerincvelőt és újra össeilleszted mikronos pontossággal.


...de vegyük ezt anatómiailag különböző idegpályáknál. Teljesen más a kettő.


Szerintem agy-gép interfészek nélkül ez lehetetlen feladat. A biológia kiszámíthatatlan.

2018. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, pontosan miben halt meg a Stephen Hawking, de neki pont jól jöhetett volna egy “testátültetés” a saját feje alá.
2018. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont nem, mert ALS-e volt. az agyában és a gerincvelőben elpuszulnak a motoros neuronok. Sajnos pont a felsőbbrendű mozgatóközpont pusztul el az agyban.


Őssejtekkel talán egyszer lehet majd regenerálni.

2018. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"...de vegyük ezt anatómiailag különböző idegpályáknál."

Az agy képes magát átprogramozni, nem ez a gond.

Az a baj, hogy nagyon kevés idegpálya találkozik.

Még ha meg is akadályozzák a kötőszövetes benövést, akkor is kevés idegvég találja meg egymást.


Kitaláltak egy chipet, aminek mindkét oldala rücskös és tele van érintkezővel. Abba belenőnek az idegek, utána belül tetszés szerint össze lehet kötni őket.

De ez még nagyon kicsi a gerincvelőhöz. Kisebb idegekhez jó.

2018. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os a 7-es válaszolónak:

Természetesen tudom, mi volt a Hawking betegsége, amivel vagy 50 éve együtt él. Nem arra gondoltam a fej átültetés kapcsán, hogy az ALS-ét azzal meg lehetett volna gyógyítani. Amennyire tudom évtizedek óta respirátoron volt, tehát nem abba halt bele, hogy most továbbment a bénulása a légzőközpontra, hanem valamilyen egyéb lélegeztetési szövődménybe, vagy az ALS-től független újonan kialakult TESTI betegségbe. Egy új TEST-tel tehát tovább élhetett volna a fej, amire neki tulajdonképpen kizárólag szüksége volt. Te4mészetesen továbbra is béna maradt volna, csak kapott volna egy működő szivet, tüdőt, vesét, meg gyomor-bél rendszert.

Egyébként eddig úgy tudtam, hogy motoneuronok a gerincvelőben vannak és esetleg bizonyos agyidegek magvaiban, ha igaz. Tehát a nagyagy kérek piramis sejtjeit sztem. nem nevezik motoneuronnak, és azok nem is pusztulnak ALS-ben. Sztem. Persze lehet, hogy tévedek, de a válaszom lényegét ez nem is érinti.

2018. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!