Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld körül keringenek...

A Föld körül keringenek aszteroidák?

Figyelt kérdés
Például csak egy két darab. És ha igen menyi és milyen magasan?

2018. ápr. 3. 13:23
1 2
 1/18 Wadmalac ***** válasza:
80%

Nem nagyon tudok ilyenről.

Gondolom az igen méretes Hold gravitációs jelenléte megnehezíti a stabil földkörüli aszteroid-pályák kialakulását.

Esetleg a stabil Lagrange-pontokon tudnék elképzelni ilyen kavicsokat. De nem tudok róla, hogy lenne.

2018. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én az űrlift miatt kérdeztem. Azt is egy aszteroidára szeretnék építeni ami kb 36000 km magasságban keringene.
2018. ápr. 3. 13:33
 3/18 Wadmalac ***** válasza:
76%

Egyet találtam neked.

Az "edition pont cnn pont com/2016/06/16/us/nasa-asteroid-circles-earth/index.html" oldalon találod, csak így tudtam betenni, hogy a GYK ne tiltsa le, mint linkrövidítést.


Amúgy az űrlifthez nem kell feltétlenül aszteroid.

Persze megkönnyítené a dolgot, ha egy megfelelő kiindulási tömeg "kéznél lenne", nem kéne felépíteni.

2018. ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nézem az említett aszteroida (2016 HO3) pályáját, és nem tudom eldönteni, hogy a Nap vagy a Föld körül kering-e.

:))

https://www.youtube.com/watch?v=6p1uYki8Nsc

2018. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Olyan van, amelyik a Föld pályáján megy, és a Föld is hat rá.
2018. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Wadmalac ***** válasza:

#4: Nap körüli pályáról ideiglenesen befogva Föld körülire, ahogy én értelmeztem.

Stabilan ez sem tud itt maradni.

2018. ápr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 TappancsMancs ***** válasza:
A 2016 HO3 jelű aszteroida Föld körüli pályán kering, ha megállítjuk a videót látszik úgy jobban elolvasható.
2018. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"As it orbits the sun, this new asteroid, designated 2016 HO3, appears to circle around Earth as well. It is too distant to be considered a true satellite of our planet, but it is the best and most stable example to date of a near-Earth companion, or "quasi-satellite.""

[link]


"The newly discovered asteroid 2016 HO3 orbits the sun in such a way that the space rock never strays too far from Earth, making it a "quasi-satellite" of our planet, scientists say."

[link]


"A recently discovered asteroid plays leapfrog with Earth as they both orbit around the Sun."

[link]


- orbits the sun

- they both orbit around the Sun

...

2018. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha a Föld körül keringene akkor nem neveznék aszteroidának, hanem hold lenne a neve..
2018. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 TappancsMancs ***** válasza:
Elírtam a 7est :D igen látszik, hogy nem Föld körüli pályán kering.
2018. ápr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!