Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy 2 ár körüli terület,...

Van egy 2 ár körüli terület, ahol veteményezünk. A tavaly ősszel fát, nyesedéket égettem és nem égett el teljesen hamuvá, hanem maradt meg elég sok faszén, amit a földre öntöttem, ez okozhat mérgezést?

Figyelt kérdés
Állítólag rengeteg nehézfémet tartalmaz a faszén, amit a zöldségek felszívnak és mérgezést okozhatnak, ez igaz, vagy nincs értelme aggódni?
2018. ápr. 15. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha ezt először csinálod, akkor még talán nem veszélyes.

Ha már többször is megtetted, akkor ugye ott van az összes méreg, amit még nem ettél meg, szóval akkor már húzós.

2018. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
először.
2018. ápr. 15. 13:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Talán érdemes lenne bevizsgáltatni.

Vigyél el egy kis szenet egy ilyen laborba, és ott megmondják, mennyi nehézfém van benne.

Azt nem tudom, hol foglalkoznak ezzel.

2018. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Állítólag rengeteg nehézfémet tartalmaz a faszén"


Megkérdezhetem hogy ezt honnan veszed? A nehézfém például az ólom, higany, kadmium, stb. Ezek kémiai elemek, és égés során NEM keletkeznek. Ha az általad égetett nyesedék égetése után ott van az égéstermékben ezek a nehézfémek, az annyit jelent, hogy már magában a nyesedékben is ott voltak. Most az hogy ezek a nyesedék szétrohad a földben vagy hamuként elszórod az nem változtat a földetek nehézfém-tartalmán.

2018. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A növények szeretik összegyűjteni ezeket a fémeket.

Valós a probléma... bár persze addig nem gond, amíg nem ezzel trágyáznak évekig.

2018. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ebben a cikkben olvastam, a közepén bekeretezve megtaláljátok. [link]


Azért írtam ki kérdésnek, hogy ez igaz, vagy pedig nem lesz gond ez miatt?

2018. ápr. 15. 17:44
 7/11 anonim ***** válasza:

"A növények szeretik összegyűjteni ezeket a fémeket."


Honnan gyűjtik össze? Kivonják a légkörből? És ha mégis akkor miért gondolod, hogy a hamuban több van ezekből a nehézfémekből, mintha összeszecskáznád a gallyakat nyersen és szétszórnád a földbe?

2018. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igazad van, de nyers gallyakat nem rakunk a veteményföldbe..
2018. ápr. 15. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs több.

Pont annyi van.

De a nyers gallyak lassan bomlanak le, míg a hamuból azonnal fel tud szívni a növény mindent.

2018. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 CspCsj ***** válasza:

Kérdező:

A mutatott linken lévő bekeretezett részen nem nyesedékről írnak, hanem festékkel (vegyszerekkel) kezelt faanyagról, illetve (kibányászott) szén hamujáról.

A festékek, a vegyszerek és a szén tartalmaz mérgező anyagokat.

2018. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!