Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A feketetest-sugárzás során...

A feketetest-sugárzás során hogyan alakul ki részecske? És a feketest-sugárzás hogy alakul ki?

Figyelt kérdés
És a feketest hogy alakul ki? egyáltalán mi az?

2018. ápr. 15. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:

A fekete test egy idealizált fizikai test. Nem reflektál és nem ereszt át elektromágneses sugárzást, hanem mindet elnyeli. És értelemszerűen az egyensúlyba kerüléshez mindet ezzel egyenlő energiájú elektromágneses sugárzást ki is kell bocsátania. Bármi lehet fekete test, amit annak tekintesz valamilyen probléma modellezéséhez. Pl. gyakori ideális fekete test példa egy lyuk, ami egy nagy fekete falú üregbe vezet. Bármilyen fény, ami bemegy a lyukon, az elnyelődik, mert nagyon kis eséllyel tud kijutni az üregből. Vagy éppen tekinthető fekete testnek a Föld vagy a Nap is.

Hogy a sugárzás pontosan hogyan alakul ki, azt nem hiszem, hogy tudnod kell. Nem vagyok benne biztos, hogy tudja-e egyáltalán valaki, én biztos nem. De nem is túl fontos.

2018. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ez a feketetest-sugárzás hogy alkot meg bizonyos részecskéket? Hat valami még kisebb egységesekre amik részecskévé állnak össze ennek hatására? vagy hogy van ez?
2018. ápr. 15. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen részecskéket? A feketetest sugárzás egy elektromágneses sugárzás, nem alkot meg semmilyen részecskéket.
2018. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Steven Weinberg nevű fizikus könyvében olvastam a fogalommagyarázatnál hogy

KÜSZÖBHŐMÉRSÉKLET: Az a hőmérséklet, amely fölött az adott típusú részecskét bőségesen termeli a feketetest-sugárzás.


És nem értem hogy mi ez.

2018. ápr. 15. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt így kontextus nélkül én se értem.
2018. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elképzelhető hogy valami fordítási hiba
2018. ápr. 15. 15:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem biztos, hogy fordítási hiba. Az elektromágneses sugárzás többféleképpen is tud részecskeáramot létrehozni amihez csak az kell, hogy a fotonoknak kellően nagy legyen az energiája és ütközzön anyaggal. A feketetest sugárzás is elektromágneses sugárzás, úgyhogy kellően nagy hőmérséklet esetén előfordulhat, hogy foto effektus is létrejön, mivel a feketetest is valami anyagból áll.


A másik, hogy párkeltési energia felett is lehet ez az energia (kérdés, hogy milyen aanyag viselne el ekkora hőmérsékletet ami létrehozhatna ilyen nagy energiájú fotonokat gyanítom hogy semmi). Az ilyen nagy energiájú foton pl. a feketetestet létrehozó doboz egyik atommagjával kölcsönhatva pozitron-elektron párokat hozhat létre.


Nem tudom pontosan mire gondoltak a könyvben mert nekem nincs meg, de mint írták a kontextusból ki kellene derülnie.

2018. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!