Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » , , A két elektród közötti...

, , A két elektród közötti maximális feszültség (potenciálkülönbség), amit akkor mérhetünk, ha a galvánelemen keresztül nem folyik áram. ” Valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 16. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szót nem érted?
2018. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Talán rájöttem. Tehát feszültség különbség akkor is van ha folyik de a legnagyobb értelemszerűen akkor ha ha nem folyik . Tehát ha engem megráz az áram akkor lényegében csökken a feszültség?
2018. ápr. 16. 19:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Úgy kell elképzelni, mintha az elemben volna egy ellenállás is (belső ellenállás). Ez lesz sorbakapcsolva a külső ellenállással. Hogy melyiken mekkora feszültség esik, azt az ellenállások aránya határozza meg.
2018. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor mintha nem sikerült volna értelmezned az üresjárási feszültség kérdésednél megírt válaszokat.
2018. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha folyik áram, akkor a belső ellenálláson feszültség lesz, tehát KÍVÜL ennyivel csökkenni fog a feszültség.
2018. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Mostmár értem.
2018. ápr. 16. 21:23
 7/9 anonim ***** válasza:
És ezt a feszültséget hívják faramuci módon "elektromotoros erő"-nek
2018. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
...miként az az idézet előtti alcímben olvasható abban az anyagban, amiből a mondatot Kérdező idézte.
2018. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bubuka508 ***** válasza:
Amiről írsz, az az üresjárási feszültség, a belső ellenálláson eső feszültséget ebből levonva pedig a kapocsfeszültség adódik. Ez úgymond a "külső", hasznosítható feszültsége a galvánelemnek.
2018. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!