Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hallottam a "szőrös fül...

Kovács Pál kérdése:

Hallottam a "szőrös fül szindrómáról", ami az Y-kromoszómához kötődve öröklődik. Mutatna valaki képet róla? Milyen Y-kromoszómához kötött betegségek vannak még?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

vérzékenység.


amúgy akinek nem szőrös a füle, márpedig mindenkinek szőrös, akár hiszed akár nem, fagyási sebes lenne, mert megfagyna belül a vér télen.

2010. jún. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a vérzékenység x kromoszómás, és a nők csak hordozzák, a férfiakat betegíti meg, én még így tanultam:)
2010. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
de csak y kromoszóma megléte esetén jön elő!
2010. jún. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pontosan, mert a nőt a másik x megvédi.
2010. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

hatodik dia.

2010. jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%-os: Ha nem értesz hozzá, miért írsz be hülyeséget?
2010. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Itt vannak képek: [link]
2010. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nő is lehet vérzékeny (ha mindkét X rossz). Igen súlyos betegség alakul ki ilyenkor.
2010. jún. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A vérzékenység több különböző betegség közös neve. Gyakoriságuk összesen 10^(-5) nagyságrendű.

Az öröklött típusok az A, a B és a C hemofília, amik közül a gyakoribb A és B az X kromoszómán öröklődik.

A két ugyanolyan hemofíliás X kromoszóma gyakran halálos, a lány meg sem születik.

2010. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!