Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Nap süt vagy/és világít?

A Nap süt vagy/és világít?

Figyelt kérdés

2018. máj. 2. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A süt és a világít ugyanannak a jelenségnek két különböző érzékszervre gyakorolt megnyilvánulásai.
2018. máj. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindkettő helyes, használatban van és ugyanazt írja le. A "világít" tudományosabb megfogalmazás, a "süt" meg köznyelvi.
2018. máj. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Szinonim szavak, de a süt az még több jelentésű is.


Példa:


A nagyanyám tud sütni de világítani nem. A Nap pedig olyan értelemben nem tud sütni, mint a nagyanyám.

2018. máj. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze, süt. Tőle szoktam lángost rendelni. FIncsi. De csak ha világít is, sötétben nem szeretek enni. :D
2018. máj. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb kérjük fel Kérdezőt, nyilatkozzon, hogy a fizikával vannak-e nehézségei, vagy a magyar nyelvvel. :)
2018. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a "süt", fogalmát úgy érted, hogy melegít... igen.


Termikus sugárzást bocsájt ki, ami főleg adja a nap melegét. Ugyanakkor látható fényt is kibocsájt, tehát világít.


Mindkettő elektromágneses sugárzás, csak a hullámhossz más!


[link]

2018. máj. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még azt hozzátenném, hogy a látható fény is hővé alakul a bőrben, csak az infra, nem látható termikus sugárzás különösen jó ebben, és mélyen a szövetbe hatolva melegít, és pl a fehér bőr nem veri viszza jelentős részben, mint a látható hullámhosszokat.
2018. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából a koliban veszekedtem ezen a szobatársaimmal, de nem tudom, hogyan jött fel a téma.
2018. máj. 2. 13:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
egészen pontosan, a nap széles spektrumban bocsát ki elektromágneses sugárzást. ennek egy része látható tartományban van, azaz világít. más része az infravörös tartományban, azaz melegít, de a kibocsátott sugárzásban van UV, röntgen és gamma is, azaz éget és persze van mikrohullámú sugárzás is, mint a mikrosütőben, azaz konkrétan süt is. :D
2018. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem több mint valószínű hogy süt
2018. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!