Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha biológusnak készülök, a...

Qasdfewd kérdése:

Ha biológusnak készülök, a periódusos tábla ismerete szükséges lesz?

Figyelt kérdés
Mert ha igen, nagyobb hangsúlyt fektetek rá, hogy kívülről tudjam az egészet. Vagy annyira felesleges bemagolni?

2018. máj. 2. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Én kémikusként is csak a főcsoport elemeket tudtam. Később fizikusként annyit sem
2018. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
u.i: Most meg már semmit sem tudok.
2018. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ez az egyetlen ami eltantorithat a biologia szaktol? :D mert ezen ne muljon, max megtanulod, de nem hasznalod majd.
2018. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem, csak a munkaidőmre kiválasztom a magolós anyagrészeket és aközben magamba tömöm őket. Maximális kihasználtság, lehetővé teszi a munkakör. Sajna a megérteni való anyagrészeket csak szabadnapomon tudom megtanulni. :D
2018. máj. 2. 21:53
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Még a vegyészek közül is csak a legelvetemültebbek tudják kívülről a periódusos rendszert.
2018. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mindenhol lehet használni a periódusos rendszert szerintem. Tök felesleges bemagolni.


Hidd el, nem ezen fog múlni a karriered :D


(Egy neurobiológus)

2018. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát magolással nagyjából sose leszel biológus. A tudományokból (még az irodalomtudományból se) magolással sehová sem lehet eljutni. Csak megértéssel. A periódusos rendszerben az nem számít, fel tudod-e sorolni. Annál jobban számít tudni, mi a különbség és hasonlóság az egy oszlopban lévők között, az egymás mellett állók esetén, és egyáltalán, miért pont az a sorrendjük.
2018. máj. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ja pont ezt akartam én is megfogalmazni. Köszi, hogy leírtad.


Még egy érettségire talán kell valami lexikális tudás, meg talán a biológia MSc-ig is, (bár én nem biológusnak tanultam, hála égnek csak okos tanulás volt, kevés lexikális. Cserébe a műszaki tárgyakon vért izzadtam néha...de megtanított gondolkozni)


...a szakmában meg aztán egyáltalán semmiféle magolás nem kell. Kreativitás, kézügyesség, monotonitástűrés, türelem, optimalizálás, összefüggések átlátása, dolgok összekapcsolása más tudományterületekkel stb... semmiféle magolásra nem lesz szükséged, akár génmódosító vírusokat tervezel, bacikat tenyésztesz, akár rákkutató leszel, akár patkány agyakba látsz bele.

2018. máj. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ha biológusnak készülök, a periódusos tábla ismerete szükséges lesz?"

Bemagolni természetesen nem kell (eleve, biológiában viszonylag kevés számú elem játsza a főszerepet), viszont a kémiai tárgyaknál nem árt, ha tudod, hogy mit jelent a periódus, a csoport, a elektronhélyak ilyesmi. Tudni ezeket sem _kell_, de segít a tanulásban. Tömeget, rendszámot, elektonegativitást természetesen nem kell tudni. Ezek bemagolása amúgy is teljesen értelmetlen.


@7 "Hát magolással nagyjából sose leszel biológus."

Nem a francokat. A szakon látottak alapján még az egyátalán nem okos emberek is lazán biológusdiplomát tudnak szerezni pusztán seggeléssel.


"A tudományokból (még az irodalomtudományból se) magolással sehová sem lehet eljutni."

Ez viszont igaz. Dehát attól, hogy valakinek diplomája lesz, még nem lesz tudós, se kutató.

2018. máj. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Na ebben igazad van viszont.


Nem mindegy, hogy biológus diplomát akar az illető, seggeléssel (aztán nem lesz munkája, mert nem akar minimálbérért kakimintákat tologatni MSc-vel), vagy van némi sütnivalója az illetőnek... akkor sokra viheti.

2018. máj. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!