Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen nem triviális tulajdons...

Milyen nem triviális tulajdonságai vannak egy páros gráfnak?

Figyelt kérdés

2018. máj. 4. 13:35
 1/6 Egy ork ***** válasza:
57%

Hirtelen meg nem mondom, mi számít triviális tulajdonságnak, de leírom, amit gráfelméleten megjegyeztem:

-legalább 2 csúcsú fa, erdő, üres gráf mindig páros

-ha egy gráfban minden kör (zárt séta) páros hosszúságú, akkor és csak akkor páros

-K3,3 vagy K5-tel topologikusan izomorf gráfok nem síkbarajzolatók

(és azt hittem többre emlékszem...)

2018. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Számomra az összes tulajdonsága nem triviális, mert egyre sem emlékszem.
2018. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a kettes az egy jó,

de a hármasnak semmi köze, nem tudom miért írtad, az 1-es meg nem mindegyikre teljesül, nekem olyan kell

2018. máj. 4. 14:51
 4/6 Egy ork ***** válasza:
57%

Dehogy nem teljesül az 1-es.

Azért tettük fel azt, hogy legalább 2 csúcsból áll.

Ugye a páros gráf definícója röviden az, hogy van egy A és B nemüres csúcshalmaz, és bármely A-beli csúcsnak csak B-beli szomszédja van.


Tehát a bizonyítás üres gráfra: egy pontot tegyünk A-ba, a többit B-be.

Fára pedig csúcsok számok szerinti indukcióval lehet levezetni.

2-re triviális, az egyik csúcs A-beli, a másik B-beli.

Tegyük fel, hogy n db csúcsra igaz, és n >= 3.

Válasszunk egy egyfokú csúcsot. (mivel legalább 2 ilyen minden fában van)

Ugye, mivel ha hozzáadunk egy fához egy új csúcsot, az mindig első fokú lesz, ezért feltételezhetjük azt, hogy a kiválasztott egyfokú csúcsunk az. Ezt töröljük ki a gráfból, és az egyel kevesebb csúcsú gráfra pedig igaz volt az állítás. Így ha a csúcsunk egyetlen szomszédja A-beli, akkor vegyük őt B-hez, ha B-beli, akkor pedig A-hoz.


Az erdő esete pedig sok fára bomlik le, mindegyik ilyen fát vegyük külön, és alkalmazzuk rá az előzőt.

2018. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Egy ork ***** válasza:

és bármely B-belinek, csak A-beli csúcsa van.


Ezt lehagytam a definícióból. Az a lényeg, hogy bármely csúcs csak a másik halmazbeli elemekkel lehet szomszédos.

2018. máj. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
úgy értettem, hogy engem az érdekel hogy minden páros gráfra mi teljesül, és visszafele nem igaz, hogy minden páros gráf pl. erdő lenne
2018. máj. 4. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!