Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van formula az iterációra?

Van formula az iterációra?

Figyelt kérdés

Iteráció alatt nem függvények ismétlését értem (funkcionális hatvány), hanem azt az operátort, ami összeadásból szorzást, szorzásból hatványt, hatványból tetrációt, kompozícióból funkcionális hatványt... csinál.

Tehát legyen adott az y O x kifejezés, és az O operátort szeretném iterálni, akár többször is. Van rá képlet?



2018. máj. 18. 23:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Kérlek, jelölésbeli különbség van a kettő között. Tényleg ennyire butának nézek ki?
2018. máj. 23. 23:31
 12/12 Tom Benko ***** válasza:

Igen, mert egy speciális függvény: vektortérből vektortérbe képez le. Sőt, vannak funkcionálok is, amik szintén függvények, a vektortérből az alatta fekvő testbe képeznek le.


De, hogy összezavarjalak, elárulom, hogy vannak metrikák és mértékek , amik viszont két különböző dolog. :D


Nem tudom, milyen könyvből szeded a tudásod, de javaslom, hogy valami rendes analízis jegyzetet keríts. Nekem például a Kristóf-féle Analízis Elemei I-IV jött be, de példának okáért a TypoTeX kiadónál is vannak tök jók. Csak először ne a nemsztenderd analízissel, hanem a klasszikussal kezdj.

2018. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!