Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell sorbakötni a...

Hogyan kell sorbakötni a generátor tekercseit?

Figyelt kérdés

Készítettem egy generátort, már csak a felavatás, a tekercsek sorbakötése van hátra, de nem akarom elrontani, így titeket is kérdezlek, hogy biztos lehessek a dolgomban.


5 db ugyanolyan irányban feltekercselt tekercs van. Melyik sorszámú kivezetést melyikkel kell összekössem, hogy ne egymás ellen dolgozzanaka tekercsek?

Itt egy kép, ami a tekercsek menetirányát és egymáshoz viszonított helyzetét szemlélteti:

[link]


2018. máj. 20. 17:52
 1/10 anonim válasza:
34%
Kérd meg Soros Györgyöt, hogy segítsen.
2018. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

No és milyen generátor az? Milyen a geometriai elrendezése a tekercseknek és a mágneseknek?

Mondjuk én inkább párhuzamosan kötném, mint általában szokás...

2018. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Papíron egy szabályos ötszög:


Kép: [link]

2018. máj. 20. 18:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Korom végett hiányában vagyok a generátor, indukció és egyéb fizikai ismereteknek, így mivel azt hallottam, hogy sorosan egyszerűbb, azt választanám. Természetesen ha úgy jobb a hatásfoka, vagy valami hasonlóról van szó, nyitott vagyok a párhuzamos kapcsolás lehetőségére is.
2018. máj. 20. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:

És ez hogy fog működni?!

Papíron mi a terv?!


XD

2018. máj. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél kapni a kimeneten? Egy darab szinuszjelet?
2018. máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kimeneten feszültség vagy áramerősség jelét akarom tapasztalni. 5x annyit, mint amennyi egy tekercsben indukálódik.
2018. máj. 20. 21:58
 8/10 anonim ***** válasza:
És az öt tekercset öt mágnes fogja gerjeszteni? Nem véletlenül kérdeztem a felépítését...
2018. máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Walter_Dornberger ***** válasza:

Kedves kérdező!


a generátor tekercseinek kapcsolása nem egyszerű mert bennük nem biztos, hogy egyszerre indukálódik a feszültség, nem ismert a forgórész, de első pillantásra a páratlan pólus nem sok jót jelent az eredményesség szempontjából, de ha már ilyen, akkor ilyen.


A következőt javasolnám, mint az autókba rakott generátorok esetében is, megpróbálom szavakkal elmondani (leírni) mit is jelent egy hídegyenirányító.

Azt gondolom, a te esetedben függetlenül a forgórésztől ez adja a legjobb eredményt.

Fogsz öt diódát (jó combosat, 1 Ai-g jó az 1n4001 es) összekötöd a katódokat (jelölt vége).

így lesz egy csokrod, aminek 6 vége van egy közös katód és 6 független anód.

Aztán fogsz megint 5 diódát de ezek anódját (jelöletlen) kötöd össze.

Az így kapott második csokrot összekötöd az elsővel, úgy hogy az 5 független anód (1 csokor) az öt független katóddal(2.csokor) legyen összekötve, egy anód egy katóddal.

Az így kapott 5 kötésre (egy katód egy anód közös pontja) kell kapcsolni a minden tekecs végpontját.

A tekercsek kezdőpontját közösíteni kell csillagpontba.

A közös katódok lesznek a pozitív pólus (öt dióda közös katódja) a közös anódok a negatív pólus (öt dióda közös anódja).

Így a az a tekercs fog éppen dolgozni aminek a legnagyobb a feszültsége, és kevésbé lesz szaggatott.

Jó lenne egy vázlat a tekercsek és a forgórész elrendezéséről. A páratlan pólusszám a forgórészen egyenetlen pólusfluxust okoz, ami az indukált feszültség nagyságát változtatja: az a tekercs ami felé a nagyobb fluxusú pólus mutat, nagyobb terhet visel, a többi meg nem működik a diódák miatt.( nem nyitnak ki a diódái, mert nem elég a feszültsége)

2018. máj. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Húha, úgy érzem jobb lenne leülni és nagyon elmélyülni a témában. Eddig azért nem tettem, mert csak kísérleti szinten ki akartam mutatni az áramfejlesztést, de úgy látom nem ilyen egyszerű...


Egyébként köszönöm szépen a választ, itt egy kép az egész szerkezetről: [link]


10 mágnes 5 tekercs körül. A tekercses rész az állórész, a mágnesek forognak körbe körülöttük.

2018. máj. 21. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!