Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem működik a generátorom?

Miért nem működik a generátorom?

Figyelt kérdés

Építettem egy minigenerátort. 10 mágnes forog 4 darab sorba kötött tekercs körül. A tekercsek kivezetésénél nem lép fel semmilyen feszültség, amikor megforgatom a szerkezetet. Mi lehet az oka? Nagyon el vagyok keseredve mert két napja csinálom és még nem jött össze :( Örülnék, ha sikerülne megoldást találni de jelenleg tanácstalan vagyok.


Itt egy rajz, kb hogyan is néz ki:

[link]



2018. ápr. 23. 19:07
1 2 3 4
 1/38 Bubuka508 ***** válasza:
Először is: hol vannak a tekercsek kivezetései? Mert a rajz úgy ábrázolja, hogy teljesen össze vannak kötve egymással, végtelenítve.
2018. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Két szomszédos tekercs kivezetéseinél. Bocsi, ezt az ábrán nem jelöltem. Úgy hittem, nincs jelentősége:


Átalakítva: [link]

2018. ápr. 23. 20:02
 3/38 Bubuka508 ***** válasza:
A jobboldali tekercs kivezetéseit ha megcseréled, akkor sem generál? (A másik végét vezesd ki, emezt pedig kösd a szomszédos tekercshez)
2018. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Miből csináltad a tekercselést, mennyi a menetszám? Miből van a vasmag?
2018. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Bubuka508-nak: Tehát az is gond lehet, hogy melyik kivezetését kötöm össze? Tehát ha pl egyszer óramutató járásával ellentétesen aztán megegyezően van feltekerve a tekercs az is számottevő?


4-es-nek: A tekercset 0,5mm vastag zománcozott vörösrézhuzalból tekertem fel. Vasmagként csak egy fél cm átmérőjű csavar funkcionál a tekercsek között. Tehát nem túl nagy.

2018. ápr. 23. 20:32
 6/38 A kérdező kommentje:

Itt van egy kép magáról a "generátorról":


[link]

2018. ápr. 23. 20:33
 7/38 Bubuka508 ***** válasza:
Persze, hogy számít, hiszen ha egymáshoz képest ellentétes irányba vannak tekercselve, akkor egymás ellen dolgoznak a tekercsek. De a vasmag sem megfelelő, az anyaga és a mérete alapján sem. Ezért sem működhet a generátorod, mert a csavar nem elég ahhoz, hogy megfelelő erősségű mágneses hatást keltsen.
2018. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Bubuka508 ***** válasza:
Most néztem meg a képet. A középső csavar eleve nem jó, az semleges helyen van mágneses szempontból. Tekercsenként kellenek pólusok, minden tekercsbe egy-egy, de légrés nélkül és mind össze legyen kötve (mágnesség szempontjából). A mágneses indukció a vasmag pólusaiban jön létre (amik a tekercsekben vannak).
2018. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Ezek szerint elég lenne egy (4db) új, vasmagos tekercset készítenem, figyelve a tekercselés irányára. 2V-ra volt állítva a műszer és úgy sem mutatott semmit. Ez a vasmagosság jó dolognak tűnnik. Eddig úgy tudtam, hogy csak az elektromágneseknél van jelentőssége. Készítek egy rajzot, és hogyha az jó, akkor megépítem. Nincs kedvem mégegyszer csalódni :D
2018. ápr. 23. 20:41
 10/38 Bubuka508 ***** válasza:
Viszont ebből az sem derül ki, hogy mit forgatsz? A mágneseket vagy a tekercseket? Elvileg mindegy, de ha a tekercseket forgatod, akkor az áram kivezetését csúszógyűrűkkel (kommutátorral) kell megoldani
2018. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!