Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha pl egy paradicsom virágát...

Ha pl egy paradicsom virágát egy másik fajtájú paradicsom porozza be akkor már a termés is hibrid típusú lesz vagy csak a termés magjai és a következő generáció?

Figyelt kérdés

2018. máj. 30. 16:39
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
70%
A termést általában az anyanövény hozza létre (a bogyótermásű paradicsom esetén azt hiszem a magházból), úgyhogy az még az ő génjeit hotdozza. ha belegondolsz logikus is, efy almafán pl. minden alma egyforma, nem attól függ, hogy mivel porozták be a virágokat.
2018. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%

#1: biologia egyes ala, de inkabb abbol is ketto... szerinted az emberek utoda is igy szuletik, csak az anya genjeit orokli, majd az utana kovetkezo nemzedekben jelennek meg az apa (nagyapa) genjei? Meselj meg...


Kerdezo: #1 teljesen hulyeseget irt: a beporzas mar a genkeveredes resze, igy a termes az apa es anyanoveny 'kevereket' hordozza.

2018. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A magokban már nyilván hibrid gének vannak, de a termés az anyanövényen nő, annak a formáját talán jobban meghatározza, pl egy gömbölyű termésű paradicsomot beporoz egy hosszúkás termésű, ebben az esetben maga a paradicsom gömbölyű lesz hibrid géneket hordozó magokkal, vagy már a termés formáján is megmutatkozik ez és már az is félig-meddig hosszúkás lesz?
2018. máj. 30. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Addig igazad van, hogy a magok mar a hibrid geneket hordozzak. De azt, hogy a termes hosszukas lesz-e, az egyaltalan nem biztos, az a genek rekombinaciojatol fugg. A mag viszont mar hordozni fogja a hosszukas alakhoz kello geneket, hogy ez az utodokban kesobb megjelenik-e, az sok korulmeny fuggvenye.
2018. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sadam87 ***** válasza:
100%

A termés a termésfalból és a magokból áll. A termésfal a magház falából alakul ki, így értelemszerűen csak az anyanövény génjeit hordozza. A magok a csíranövényből, a táplálószövetből és a maghéjból állnak. Ebből az első kettő hordozza a beporzó növény génjeit is (az elő a megtermékenyített petesejtből, a második a megtermékenyített központi sejtből fejlődik), a maghéj azonban a magkezdemény burkából fejlődik (megtermékenyítés nélkül), így szintén az anyanövénnyel megegyező genetikai állományú.

A termésfal tehát az anyanövénnyel megegyező genetikai állományú, így alapvetően az határozza meg, milyen lesz. Az nem kizárható, hogy valamennyire a magok tudják ezt befolyásolni (pl. valamilyen anyag kibocsájtásával), de én még ilyenről nem hallottam.

2018. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!