Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiából kellene egy kis...

Csakvalakiúgy071 kérdése:

Kémiából kellene egy kis segítség! Nem értem?

Figyelt kérdés
Az oldatok tananyag résznél tartunk és nem értem a túltelített oldat fogalmát , mármint a fogalom megvan csak nem tudom értelmezni?

#kémia n #nem megértett dolgok
2018. jún. 1. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy videó, én is így értettem meg:

https://www.youtube.com/watch?v=5I7mA8XCy2w

2018. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oldatok oldhatósága függ a hőmérséklettől.

Ha felmelegítesz vizet, amelyben a hőmérséklettel nő az oldhatóság, akkor magasabb hőmérsékleten nagyobb mennyiségű anyag fog oldódni. Tegyük fel kihasználod 85 fokon az oldhatóságot és annyit oldasz fel a vízben, amennyi az oldhatósága. Ezután fogod lefeded és rázkódásmentes helyre teszed. Ahogy az oldat lehűl csökken az oldhatósága, ezért törvényszerűen a feleslegnek ki kellene válnia. Mégsem fog! De csak akkor, ha tényleg minden mechanikai és kémiai hatástól függetleníteni tudjuk, azaz nem kerül bele szennyeződés, piszok és nem rázkódik. Ilyenkor egy olyan oldat keletkezik, amelyben több az oldott anyag, mint az oldhatósága adott hőmérsékleten elbírná (pl. 25 fokon 100 g víz 25 g-ot old, de mégis 70 g van oldva). Ezek rendkívül instabilak és csak forrón telített oldatokból vezethetőek le.

2018. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!!
2018. jún. 3. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!