Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet megjegyezni szerves...

Hogy lehet megjegyezni szerves kémiából (vagy a kémia más terüketeiből) a reakció egyenleteket?

Figyelt kérdés

Tudnátok egy pár jó tanácsot adni?

10. osztályos vagyok és biosz-kémia fakot választottam. Az nagy gond, ha nem tudom a képleteteket felidézni? Nagy hátrány ez a biokémiánál?



2017. jún. 17. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Írd le egymás után sokszor. Közben ne csak magold, hanem próbáld megérteni, hogy mi is történik.
2017. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. jún. 17. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Én biokémia tagozatos vagyok, a szaktárgyaim a biológia és a kémia. A képletek felidézése nagy gond, viszont néhány trükk segítségével könnyen elsajátíthatók, mármint nem kell az összeset bemagolni, logikusan kikövetkeztethetőek.

Pl.: a karbonsavakra jellemző funkciós csoport a -COOH

Első képviselőjük a hangyasav, melynek képlete: HCOOH

Ezután, mint anno megtanultuk, hogy a homológ sor azt jelenti, hogy az adott vegyületcsoportok egymás utáni tagjai csak egy metilén (-CH2)

csoportban különböznek egymástól, ami ebben az esetben igaz is.

Tehát nem kell tudnod azonnal atomszámokra pontosan, hogy mondjuk a nonánsavnak mi az összegképlete, csak legyen egy logikus utad, amin keresztul le tudod vezetni.


A reakcióegyenletekről

Ezeknek a magolás nélküli elsajátításához elméleti tudás szükséges.

Pl., hogy csak egy triviális példával éljek, tudjuk, hogy minden CH égetése során víz és CO2 keetkezik.

Vagy mondjuk: primer alkoholok enyhe oxidációjakor (kihevített rézdrót) aldehid keletkezik. Itt sem kell mindegyikre külön megjegyezni, lásd bele a logikáját.


Remélem segítségedre voltam!

Ha valami nem tiszta, bátran keress fel!

Üdv

2017. jún. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!