Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ártalmas a hideg levegő...

Miért ártalmas a hideg levegő és miért nem a hideg víz?

Figyelt kérdés
Rámfúj 20 percig 1-2 méterről a nem túl erős klíma, és elkezdek tüsszögni, rosszabb esetben megfázok, és másfél hétig taknyos leszek.. A hideg víz meg erősíti az immunrendszert, pedig azt jóval durvábbnak érzem, mint a hideg levegőt. Miért van ez?
2018. jún. 6. 09:30
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Épp azért mert durvább, hirtelenebb hatás és nem annyi ideig, hogy BELÜL is lehűtsön.

A klímában, huzatban ücsörögve hosszú hűtő hatásnak teszed ki magad és csaknem észrevétlenül, a szervezet nem tud rá normálisan reagálni.

Egy hirtelen erős külső hideghatásra azonnal összehúzódnak a bőr alatti erek és a szervezet "vészmódba" kapcsol.

A víz is be tud tenni, de nem egy kétperces zuhany formájában. A kádban, medencében, ha jön a didergés, akkor már általában cheszheted, a meghűlés addigra be is leeht nyelve.

Ugyanúgy összehozható egy fél literes jéghideg üdítő ledöntésével is. A szervezet a külső hidegingerre jobban tud reagálni, mint egy belső lehűlésre.

2018. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maga a huzat sem tesz jót. Ha pl. 20 fokos klíma huzatja alatt ülsz, az rosszabb, mintha 20 fokos, álló levegőjű szobában ülnél.
2018. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
..Sokan egyébként az utcán is rosszabbul érzik magukat szélben, mint szélcsendben, miközben a hőmérséklet ugyanaz.
2018. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
2018. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, de nem is a hőérzetre gondoltam, hanem pl. sokaknak megfájdul a feje szélben.
2018. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

pl. sokaknak megfájdul a feje szélben.


Na ez a rész szerintem nem hőmérséklet téma. Őszintén szólva nem tudom, mi a pontos ok, hogy esetleg légnyomás-ingadozás...


Itt egy cikk, ami éppen erről szól, orvosi hitelességét nem tudom felmérni.

[link]

2018. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!