Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha sikerülne feltámasztani a...

Ha sikerülne feltámasztani a dinoszauruszokat és elengednénk a mai világban, mi történne?

Figyelt kérdés
Hatékonyabbak lennének a ma élő állatoknál? Ismét maguk alá taszítanák az emlősöket?
2018. jún. 12. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Az embereket szeritem nem tudnák maguk alá taszitani, úgyhogy állatkerti látványosság lenne belőlük.
2018. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nagyon gyorsan ismét kihalnának.

Más volt az éghajlat, a levegő összetétele. Kevesebb volt az emlős.

Ha valóban hüllők voltak, éjszaka az emlősök komoly előnyben lennének.

A környezetükben élő állatok és növények is nagyon mások. Rengeteg kihívással kéne szembe nézniük. Ha egyszerre sokat engednének szabadon, akkor nagyon komoly károkat tudnának okozni az aktuális élőlényekben.

Erősen faj függő. Biztosan voltak egymástól függő fajok.

Vajon a dínók túléléséhez szükséges mikrobák még léteznek? Valamelyik aktuális mikroba faj képes az eredetit helyettesíteni?

2018. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jogos felvetés. Sok kihívás érné őket. Ha a mikrobák jelenlététől, és az egyéb mához köthető éghajlati adottságoktól eltekintenénk, ugyanaz történne-e a mai emlősökkel, mint például az ausztráliai erszényesekkel, amikor a felfedező ember más kontinensekről idegen fajokat vitt oda?
2018. jún. 12. 20:00
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
A mai emlősök sokkal okosabbak, alkalmazkodóbbak és élvezik a hazai pálya minden előnyét. A dinók halnának ki, bár nem mind. Elég sok megmaradhatna.
2018. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Jöhet még. Kíváncsi vagyok más véleményére is. :)
2018. jún. 12. 21:51
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
59%

Valószínűleg a kis termetűek közül jópár meg tudna maradni egy mediterrán vagy trópusi klímán.

A kis termet fontos feltétel, így az arányos tüdőfelület nagyobb és valószínűleg pár faj megelégedne a mai oxigénszinttel is, a kis termet viszont behatárolná a hőmérsékleti alkalmazkodás képességét. Meleg vér ide vagy oda, megfelelő hőszigetelés nélkül a kis tömegű állatok egy kontinentális telet nem vészelnek túl.

2018. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Lényegében hasonló lenne a helyzet, mint ma a krokodilokkal, teknősökkel, kígyókkal, madarakkal... ők is rokonok.
2018. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

#Wadmalac a tüdőkapacitásukkal nem lenne problémája a nagyoknak sem, a dinoszauruszok korában alacsonyabb volt a légkör oxigén tartalma mint ma a dínók tüdeje pedig mai ismereteink szerint fejlettebb volt az emlősökénél a mai madarakéhoz hasonló tüdejük lehetett.


A kérdésre válaszolva. Szerintem ha a legnagyobb növényevő dinoszauruszokat olyan trópusias környezetben engednénk el ahol a mai legnagyobb emlősök élnek nem lenne nagy problémájuk mert semmi sem vadászna a felnőtt egyedekre. A nagyobb ragadozóknak lenne a legtöbb problémájuk mert túl buták és lassúak lennének a mai zsákmányállatokhoz.

2018. jún. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újonnan érkezett válaszokat is. :)
2018. jún. 13. 16:37
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

A hőmérséklettel nem lenne semmi problémájuk, mivel a sarkokon is éltek dinoszauruszok, amiket akkor ugyanúgy hó borított a téli időszakban.

A kettős légzéssel pedig az oxigénszint sem jelentene problémát. Eleve az alacsony (kb. 10%) oxigénszintre jelent meg válaszként a dinoszauruszoknál.


A triászban már maguk alá gyűrték az emlősöket, szerintem lenne esélyük most is. Főleg, hogy egy kihalási hullám közepén állunk. A dinoszauruszok egyébként is királyak, az emlősök meg..."meh" kategória. Szerintem összehasonlíthatatlan a kettő. Az emlősök csak a meteornak hála tartanak itt, ha nincs a becsapodás, esélyük se lett volna soha.


Ha a megfelelő helyen lennének szabadon engedve, ahhoz hasonló helyen, ahol anno éltek, akkor ott biztos felborítanák/átrendeznék az egyensúlyt. A kérdés, hogy lenne-e elég táplálékuk.

Pl. a spinosaurus a mai Amazonasz vidékhez hasonló területen élt (csak éppen Afrikában), ha a terület el tudná látni elég hallal, akkor gond nélkül megmaradna.


De sajnos ez lehetetlen. Már csak a madarak maradtak. Nekik is küzdeni kell az emlősökkel. Viszont pont a napokban láttam, ahogy egy rozsdafarkú pár elkerget egy macskát közösen, ami a fészkük közelében ólálkodott. :D

2018. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!