Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a fene van ezzel az időjárá...

Mi a fene van ezzel az időjárással?

Figyelt kérdés
Se tegnap, se ma, de úgy néz ki még egy nagyon jó darabig nem fog 25-27 fok felé emelkedni a hőmérséklet, ráadásul rengeteg csapadékot is mond... egész évben ezt a k#rva nyarat vártam, hogy mehessek a haverokkal strandolni, de most hogy vége lett a sulinak, csak szar idő van...

2018. jún. 23. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Értem.

Tehát azért, mert neked isiszüneted van, strandidőnek kell lennie.


De ha már nem strandolsz, akkor talán ráérsz annyira, hogy utánaolvass egyetlen percben, hogy a fokozatosan melegszik az idő, és a következő hét végére visszatér a 30 fokos idő. De csak ha nem túl megterhelő számodra, mert káromkodva hisztizni azon, hogy a következő két hónapod minden perce nem telik úgy, ahogy elképzelted, nagyon gáz.


És nagyon kistinis.

2018. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Végre pár napig elviselhető a hőmérséklet.

Már a f#szom ki van a 30-40 fokokkal. Ja, és én dolgozok egész nyáron, nem a herémet barnítom a strandon.

2018. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Pont most van jó idő. Amúgy tényleg Soros Gyuri bácsi az oka. A melegnek is, meg az esőnek is.
2018. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Gyerekek mocskosul jó idő van, süt a nap de nincs 40 fok.


Épp túrázunk, bárcsak egész nyáron ilyen laza idő lenne.

2018. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Gondoltam, megnézem ezt a kérdést, tényleg miért lehet ilyen fura idő mostanában, hátha valaki a 10 válaszoló közül leírja az okát. Hát nem, de a kérdezőt jól elszidja mindenki. Főleg az első válaszoló válaszának felét elolvastam, már láttam, semmi értelme itt olvasni.


Aki ért hozzá, leírhatná az okát, hogy nyári időszakban miért lehet hosszabb ideig hűvösebb, mert én nem értem, de érdekelne. Ha már természettudományok a témakör, csak a válaszolók nem tudják. Szóval érdeklődéssel várom a kérdező kérdésére a válaszokat.

2018. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Azért mert annyira triviális a válasz tudományos szempontból, hogy el sem hiszed!


Időjárásról van szó, a világ egyik legkomplexebb, legkiszámíthatatlanabb rendszere.


A hőmérséklet lassan emelkedik, néha viszont nem dőlnek meg a csúcsok, hanem esik az eső.


Nem értem mit nem lehet ezen nem felfogni? Nem olvastatok még nagy aszályokról, vagy hirtelen kilengésekről?


Vagy komolyan azt hiszitek az időjárás az olyan, hogy nyáron meleg van, télen meg hideg? Ha igen, akkor olvassatok kicsit utána a háttérmechanizmusoknak és a kaotikus rendszereknek.

2018. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

12. Aha, szóval ha valaki nem tud valamit, bármi is legyen az, az hülye. Világos. Miért nem lehet a kérdésre válaszolni anélkül, hogy elmondanád, milyen hülyék vagyunk, hogy nem értünk az időjáráshoz? Mivel én csak véletlen tévedtem a kérdéshez és teljesen más a szakterületem, nem fogok a kaotikus rendszereknek és egyebeknek utánaolvasni, de itt egy tömör összefoglalónak örültem volna. Oké, kiszámíthatatlan dolog, vannak ilyen időszakok, de hogy miért, azt én buta lennék felfogni, hiszen az inerciarendszerekről, a sztratoszféráról és a nagy földi légkörzésről sem olvastam az elmúlt húsz évben.


Egy biztos: a kérdező is buta, mert tudni szeretné, miért nem emelkedik nyári időszakban hosszabb ideig 27 celzilyúsz (nem fárenhályt) fölé a hőmérséklet, miért esik sok csapadék, és van pofája strandolni menni, ahelyett, hogy reggeltől estig dolgozna.

2018. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

De valószínűleg én ritka buta ember lehetek, mert ellentmondásosnak találom, hogy ami a világ legkomplexebb és legkiszámíthatatlanabb dolga, az miért triviális.

És még annál is butább lehetek, mert így belegondolva nem, nem hallottam hirtelen kilengésekről és nagy aszályokról a közelmúltból (de valamikor biztos lehettek, de hogy télen, nyáron, tavasszal, ősszel, ki emlékszik már arra). De majd felíratok Cavintont a háziorvosommal, hogy a rádió összes hírét megjegyezzem, beleérve, hogy mit mondott a Viktor, mit mondott a Soros, a Merkel és a többiek, mi történt Szíriában, Libanonban, Izraelben, Kongóban, Irakban, Thaiföldön, Venezuelában, mert ha valamiről nem tudok, akkor hülye vagyok.

2018. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

A kérdező szimplán idióta... egy hétvégi időjárásból bármit is leszűrni meg hőzöngeni itt... ennek mi köze a tudományhoz?


Rég törölni kellett volna.


Ettől nem lesz jobb idő, sem rosszabb. Most ilyen van és kész. Elég lett volna utánanézni az időjárásjelentésnek. Ott megírják, hogy pontosan milyen ciklon vagy légmozgás miatt alakul így az időjárás... de pár napnál, max egy hétnél tovább semmiféle rendszer nem tudja biztosan előrejelezni az időjárást.

Még a leggyorsabb szuperszámítógépekkel sem lehet.

2018. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%

A válasz triviális, hogy nem tudjuk pontosan miért, vagy csak közelíteni tudjuk mi alakította azt a pár napot. Ez amióta világ a világ így volt, változékony az időjárás. Még csak nem is a klímaváltozás a fő ok feltétlenül.


...de megsúgom, a kérdezőt hótra nem érdekli a tudományos háttér, csak panaszkodni jött egy sort, teljesen értelmetlenül.

2018. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!