Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világegyetemben lètező...

A világegyetemben lètező összes atom 1 atommra össze zsugorodna, akkor mekkora lenne a gravitációs ereje?

Figyelt kérdés
Èrdekel a dolog :)
2018. jún. 25. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Hajszalra pontosan ugyanakkora, mint most ;-)
2018. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Nagy, de nem feltétlenül akkora mint most. A fizikai állandók megváltoznának és az erők lehet újra egyesülnének ezért a mai ismeretekkel (államdókkal) nem lehetne leírni. (bár nem biztos amit mondok, mert a téridőt, fotonokat és egyéb részecskéket nem írtad ide.)
2018. jún. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Crisopher ***** válasza:
100%
Nem azért, de az már bőven egy fekete lyuk lenne.
2018. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ekkorára összenyomnánk az összes barionos anyagot az univerzumban, akkor iszonyat hő keletkezne és megkapnánk kb. az Ősrobbanás utáni állapotot, amikor egy forró kása volt az univerzum. Nem vagyok benne biztos, hogy lenne-e egyáltalán gravitáció ebben az állapotban.
2018. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy ha az űrben minnèl nagyobb a súlya valaminek, annál nagyobb a G ereje..
2018. jún. 27. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem csak az űrben. Én arra próbáltam utalni, hogy a teljes világegyetem beleférjen 1 atomnyi területbe, ahhoz össze kéne nyomni az univerzumot. Ha valamit összenyomsz, akkor az felhevül.
2018. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

#6

En is erre probaltam celozni az #1 valaszommal. Tokmindegy mekkorara nyomsz ossze valamit, ha a tomege (anyagmennyisege) nem valtozik, akkor a gravitacioja is pontosan ugyanakkora marad, mert az egyedul az anyagmennyisegtol fugg. Ha a Foldet most osszenyomnad focilabda nagysagura, az akkor is valtozatlan palyan, pontosan ugyanott keringene tovabb a Nap korul, mint jelenleg, hiszen pontosan ugyanakkora maradna az anyagmennyisege, igy a tomege, ebbol kovetkezoen pedig a gravitacios vonzereje is.

2018. jún. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom hogy ha az űrben minnèl nagyobb a súlya valaminek, annál nagyobb a G ereje.."


Ha a súly szót kicserélem tömegre, akkor ez a megállapítás az Univerzum jelenlegi állapotában fizikailag igaz.

De ha az Univerzumot egy atom méretűre zsugorítanád, akkor felejtsd el mindazt, amit eddig fizikából tanultál, mert ott egészen más törvényszerűségek igazak...

2018. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gravitáció méréséhez (detektálásához) minimum 2 test ( anyag, atom) szükséges. Ha tényleg minden atom egyetlen atomnyi méretben foglalna helyet, nem tudnád semmivel mérni detektálni a tömegvonzását (sem).
2019. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!