Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fáraóhangyákban nincsenek...

A fáraóhangyákban nincsenek dipólus molekulák?

Figyelt kérdés

Nem pusztulnak el a mikrohullámú sütőben még több perc alatt sem. Több alkalommal lett letesztelve.


Tanácstalanok vagyunk. Én fizikus hallgató vagyok, a párom biológus.



2018. jún. 25. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem inkabb csak tul kicsik ahhoz, hogy hatekonyan tudd melegiteni oket egy mikrosutoben.

Nincs olyan eloleny, amely ne tartalmazna vizet.

2018. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Egyebkent a kerdesben szereplo kovetkeztetes kabe olyan, mint amikor az egyszeri tudos megallapitotta, hogy a bolhanak a ket hatso laban vannak a fulei. Szerintem ne eroltesd nagyon a fizikat, es a parod se a biologiat, ha ilyen kovetkeztetesekre juttok :-)
2018. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
2018. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2018. jún. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért elég ciki fizikus hallgatóként, hogy nem az első gondolatotok a hullámhossz volt. Ez annyira triviálisnak tűnik.


Gimis fizika...


A kísérlet és a kérdés viszont poén.

2018. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Wadmalac ***** válasza:
55%

Hát nem tudom, a 12 cm körüli hullámhossz mennyire játszhat be pont a hangya méreténél.

Lehet, hogy pont egyetlen felharmonikusra sem stimmel?

Mi van a muslincával? Méret hasonló.

2018. jún. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

A legjobb válasz amit találtam, három pontból áll.

1. a hullámhossznál sokkal kisebb hangya kis melegítő teljesítményt kap.

2. kis mérete miatt könnyen tud olyan helyeken kolbászolni a sütőben, ahol a hullámkoncentráció alacsony (a mikróban a hullámeloszlás nem homogén, ezért is van a forgó tányér).

3. a hangya testfelülete a térfogatához képest nagyon nagy, gyorsan tud hőt veszteni, kihűlni, ha túlmelegszik.

2018. jún. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Na igen, de a videóban kipróbálták hangya méretű almadarabokkal, és teljesen hűvösek maradtak.


Azokban pedig lényegesen több a víz és nem tudnak vándorolni :)

2018. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
Ez csak megerősíti a magyarázatokat. Nehéz olyan pontot találni a mikróban, ahol ilyen kicsi anyagdarabka túl tud hevülni. Biztos vannak olyan fókuszpontok, ahol az alma is megfőne, csak valószínűleg kevesebb ilyen van, mint ahányban ép marad.
2018. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor egy rács alakban kéne almadarabokat letenni és megnézni mi a helyzet.


Abból indulok ki, hogy a mikró ajtaján a rács is lyukacsos, és még sem szöknek el a hullámok, mert megtörnek a lyukakon.

2018. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!