Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fáraóhangyákban nincsenek...

A fáraóhangyákban nincsenek dipólus molekulák?

Figyelt kérdés

Nem pusztulnak el a mikrohullámú sütőben még több perc alatt sem. Több alkalommal lett letesztelve.


Tanácstalanok vagyunk. Én fizikus hallgató vagyok, a párom biológus.



2018. jún. 25. 23:04
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:

Hát a rácsmintában feltérképezés működőképes ötlet, de az árnyékolás lyukrácsának működését én nem nevezném a hullámok megtörésének.

Az tuti, hogy hullámhosszhoz hangolt rácsméret van az árnyékoláson, de hirtelen nem tudom mihez hasonlítani az árnyékolás működését, talán az optikai rácson történő fényelhajlás lehet tűrhető példa (a Faraday-kalitka nem, az sztatikus töltések ellen szigetel, mégis sokan emlegetik rádióhullámoknál, pedig az teljesen más árnyékolás).

2018. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 dq ***** válasza:

> „(a Faraday-kalitka nem, az sztatikus töltések ellen szigetel, mégis sokan emlegetik rádióhullámoknál, pedig az teljesen más árnyékolás)”


Amikor én tanultam fizikát, az E mező még nem tudta hogy sztatikus töltésből származik-e, vagy egy hullám része.


Amúgy a wikipédisták szerint sem tudja: [link]

2018. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 dq ***** válasza:
2018. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Wadmalac ***** válasza:

"Amikor én tanultam fizikát, az E mező még nem tudta hogy sztatikus töltésből származik-e, vagy egy hullám része."


Bocsánat, pont a fordítottját írtam annak amit akartam, pont, hogy a lassan változóra illetve statikus elektromos mezőre nem szigetel (a statikus töltés rossz kifejezés volt). Ezt egyébként a belinkelt wikis cikk is írja.

Szóval lehet, hogy az elektromos mező nem tudja, honnan származik, de az őt megállítani szándékozó rács már igen.


Fejemet vakargatva azért belátom, hogy tulajdonképpen elintézhetjük a mikró árnyékolását egy jól hangolt Faraday-kalitkaként. Bár a valóságban ez egy zárt mágnestér, körbe teli-lemezelve, a kukucskálás érdekében van csak az előlapja lyukasztgatva, ahol ráfoghatjuk, hogy Faraday-kalitka.

Amúgy simán arról van szó, amit már általános suliban mutogattak, a vasreszelékben kirajzolódó erővonalak a vasgyűrűn belül nem jelennek meg, árnyékolja, csak most ez kifordítva.



Mindenesetre

2018. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:
Utolsó szó szerkesztési maradék, sorry.
2018. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!