Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak szerintem néz ki a...

Csak szerintem néz ki a propén szerkezete úgy mint egy állat oldalnézetből?

Figyelt kérdés

2018. júl. 6. 21:25
 1/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Jaja, mint egy pálcika ló. Mi másról is érdemes beszélni a tudomány fórumban, mint a propilén molekuláris szerkezetének állati kinézetéről.
2018. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első: nézd el neki, péntek este van, biztos nem szomjas már. :)
2018. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

Az az igazság, hogy annó az egyetemen én is mindenfélét láttam egyes diagrannokban pl az ujrahevítéses Rankine -Clausius körfolyamat T-s diagramjában) pl itt: [link]

A piros vonal egy fekvő kutya árnyéka... Amikor vegyészetet tanultam kicsit idősebben, a cukrok glűkóz egységek, és a nukleotid bázispárok szerkezeti képletei számomra táncoló zászlós emberekként, alakokként jelentek meg. ( a dezoxi ribóz féllábú táncos volt, a ribózhoz képest... :)itt, a gyűrűs képlet:

[link]

és itt a dezoxi forma:

[link]


Ezzel azt akartam mondani, hogy embere vállogatja, kin hogy és miként jegyzi meg a dolgokat, ki mire asszociál.


És még egy érdekesség: Aposztolosz Doxiadisz : Petrosz bácsi és a goldbach sejtés könyvében az ikerprímek (11 és a 13 két kislányként kart karba öltve táncolnak)


Szóval van akinek pia kell hozzá, van akinek magától táncolnak a képletek, és járkálnak a diagrammok... :)

2018. júl. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Attól, hogy este írtam nem azt jelenti, hogy a kocsmából haza fele jutott eszembe, hogy úgy néz ki mint egy ló.
2018. júl. 7. 10:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugye már Kekulé is kígyóhoz hasonlította a szénláncot.

Szóval nem te vagy az első, akinek a kémiai szerkezeti képletekről állatok jutnak az eszébe.

2018. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
a Kekule féle táncoló majmokról nem is beszélve ...:) amit a benzol gyűrű leírására talált ki.
2018. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

itt:

[link]

2018. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!