Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Régen tényleg a mostanihoz...

Régen tényleg a mostanihoz hasonló nyarak voltak?

Figyelt kérdés
20 vagyok, apám mondta, hogy az ő gyerekkorában a 70-es, 80-as években a mostani nyárhoz hasonló nyarak voltak, nem volt nagyon több 27-28 foknál, gyakran fülledt volt az idő, éjszaka lehűlt azonban levegő, nem volt hosszan tartó 35 fok. Ez igaz? Mert tényleg elviselhető ez a nyár, de ez volt tényleg a jellemző 30-40 évvel ezelőtt?
2018. júl. 7. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Nagyjából ilyenek voltak, 40 fok sosem volt. Rövid ujjas pólóban el lehetett lenni. Nem hordtunk napszemüveget sem és bármi napvédő nélkül is lehetett napozni a strandokon, a melanoma ismeretlen volt.

Nekem meg a mostani nyarak furcsák, például ha egy szál fördőnadrágban bicikliztem és csupa hólyag lett a hátam. Gondoltam régen is így kapáltam a mezőn akkor ma sem lesz másként.

2018. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
ilyen volt akkor is, az emlékezés szelektív
2018. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Azért volt több, bár tényleg nem sokszor. De kb. 30 fok felett már kánikuláról beszéltek a tv-ben is. (Úgy emlékszem, akkortájt 32 volt a maximum, amiről hallottam.)

És arra is emlékszem, hogy június második felében, amikor az év első táboraiba mentem, az egyik évben jó idő volt, a másikban meg hűvös, esős, ez pár éven át így váltakozott.

A maitól jócskán elmaradó hőmérséklet ellenére nekem többször sikerült a hámlásig leégnem, bár nem csoda, szinte egész nap vízben vagy vízparton voltam.


Még egy emlék, amiben biztos vagyok: a '90-es évek első felében tapasztaltam először, hogy szeptemberben elég a póló, annyira meleg van. Régen olyankor már mindig pulcsiban jártunk.

2018. júl. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk én sem bánom, hogy elviselhetőbb az idő, mondjuk még vissza van a nyárból azért, bár ilyen idő lenne mindig. :) Köszi a válaszokat!
2018. júl. 8. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!