Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van hasonló bolygó?

Van hasonló bolygó?

Figyelt kérdés
Éjszaka amikor felnézek az égre és látom a csillagokat akkor felszoktam magamba tenni a kérdést, hogy "Vajon láthatok avagy gondolhatom az egyik bolygóról azt, hogy hasonló életkörülmények vannak rajt, mint a földön?". És még azt is megkérdezném, hogy a csillagok egyike lehet nap?
2018. máj. 21. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A Nap egy csillag.

Az hogy van e élet máshol az elég sok embert foglalkoztatott az elmúlt párszáz évben, természettudóst, teológust, filozófust.

Mivel az univerzum meglehetősen nagy, ezért sanszos hogy van máshol is hasonló mint itten

2018. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy az ilyen kérdezők vajon mit várnak?

Hogy hátha erre jár egy mindentudó szellem és csak neki megírja a választ arra kérdésre, amit egy csomó tudós már évtizedek óta kutat?

2018. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fingkirály ***** válasza:

Elég nagy a valószínűsége, hogy van, sőt, talán nem is annyira ritka.


Csak éppen a jelenlegi technológiánkkal nem tudunk oda elmenni. Illetve el tudnánk, csak évtízezrekig/százezrekig/milliókig tartana az út oda, miközben az emberi civilizáció maga alig hat-hétezer éves.


A mindenféle hiperűr-/tér-/akármiugrásos meg féreglyukas módszer meg - szerintem, de lehet csak én vagyok földhözragadt - mindig is a tudományos fantasztikum berkein belül marad, ugyanis a jelenlegi ismereteink szerint, ahhoz, hogy a tér két pontját egymáshoz olyan "közel rántsuk", hogy belátható időn belül A-ból B-be jussunk, akkora gravitációs mezőt illetve tömeget kellene létrehoznunk a három dimenziós tér "összehajtásához", hogy a simán darabokra kúrná az egész galaxist, amiben élünk, legnagyobb valószínűséggel elpusztítva az egész emberiséget is.

2018. máj. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tislerics Máté ***** válasza:
Meglehet, hogy egymás csillagát nézzük az égbolton egy másik érdeklődő természetű idegen lénnyel. Főleg ha az Androméda galaxist kiszúrjuk: Ott kb. 1 billió!! csillag van egy helyen. Bármelyik körül keringhet olyan bolygó, amin kialakult az intelligens élet. Ők is láthatják a mi galaxisunkat a Tejútrendszert, szóval esélyes a dolog... :)
2018. máj. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 LeonScottKennedy ***** válasza:

"A csillagok egyike lehet nap?"

Alapvető fogalmi hiányosságaid vannak.

A Napunk egy csillag. A csillagok, amiket látsz, hasonlóak a miénkhez.

A lényegi kérdésre válaszolva, abszolút nem lehet tudni. Sokan mondják, hogy olyan nagy az univerzum, hogy biztos van máshol is intelligens élet. De ez sajnos nem az univerzum nagyságától függ. Létezik egy egyenlet annak a valószínűségének a kiszámítására, hogy hány olyan bokygó lehet a galaxisunkba, ahol kialakulhat élet. Az egyenlet ennek minden feltételét szorozza össze, illetve az utolsó 3-4 váltizóját az egyenletnek még nem is ismerik, de már így is elég kicsi az a szám, azokkal a számokkal pedig még kisebb lenne. Nekünk szinte felfoghatatlanul óriási "szerencse sorozatunk" volt, hogy kialakultunk, szóval nem, egyáltalán nem olyan szuperbiztos, mint ahogy szeretik mondogatni, hogy van rajtunk kívül értelmes élet.

2018. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező


Nézd meg a Kapcsolat c filmet, nagyon jó.


A végén a film leteszi a voksát elég rendesen.


Én is ebben hiszek, a valósághoz legközelebb szerintem a Star Wars áll.

2018. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Arra a kérdésre, hogy "A csillagok egyike nap" vagy valami ilyesmi... 13 éves kis gyerek vagyok, most kezdett el érdekelni a csillagászat... Tudom, hogy ezt alapból tudni kell, de na bocs hogy élek... Nem gondoltam volna, hogy ott lenne nap... Áh, mindegy hagyjuk is... ( egy másik kommentelőnek) hát ha tudja, hogy baromságot ír akkor kérlek... A témával kapcsolatosan.
2018. máj. 22. 22:57
 8/8 LeonScottKennedy ***** válasza:

#7:

Nap ott biztos nincs, mert a Nap az nálunk van. Napból csak egy van. Csillagokból minden galaxisban több milliárd. És nagyon soknak már adtunk nevet, csak azok már jóval tudományosabb hangzású elnevezések, mint a "Nap".

2018. máj. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!