Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy olyan kodon haladna at...

Ha egy olyan kodon haladna at a Fold, amelyik telitve van radioaktiv elemekkel, azt tudna elore jelezni, erzekelni a tudomany ma?

Figyelt kérdés
Es tudnank a karos hatasai ellen vedekezni valahogyan?
2018. júl. 7. 23:09
 1/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
85%
Igen, bizonyára már 1.000.000 évvel előre tudnánk. Azaz mostanság nem fogunk áthaladni olyanon. Egy csillagköd elég nagy jelenség, nagyon sokkal előre meg lehet jósolni, mikorra érnénk bele egybe.
2018. júl. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Mi az a "kodon ".
2018. júl. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az valszeg "ködön", mármint intersztelláris por- vagy gázködön.

A köd észlelési lehetősége sok mindentől függ. Először ott a fényforrás kérdése, tehát hogy világít-e, akár saját fénnyel (emissziós), akár hogy kap-e máshonnan megvilágítást (reflexiós). Ha nem világít, akkor kitakar-e más objektumot, ami alapján mégis láthatóvá válik (pl. Lófej-köd). További probléma a sűrűség, mert a ködök általában nagyon kis sűrűségűek, a felületi ill. össz. fényességük alacsony. Minél közelebb kerülnénk hozzá, észleléskor az égboltnak annál nagyobb részéről kellene összegyűjteni ugyanazt a fénymennyiséget. (A fotókon látható nagyon fényes, szinte tömörnek tűnő, ragyogó ködöket túlexponálják, hogy minél jobban láthatók legyenek, valójában ha áthaladnánk rajtuk egy űrhajóval, szabad szemmel talán észre sem vennénk. Úgy lehetne elképzelni, mint az interplanetáris anyagot, ami a nagyon halvány állatövi fényt adja.)

Ha radioaktív lenne, akkor a részecskesugárzástól nagyrészt megvédene a napszél és a Naprendszer vagy a Föld mágneses tere, de akár a légkör is. Az esetleges fotonsugárzás ellen nem lenne ilyen jó védelmünk, de valószínűleg nem gamma-villanás erősségű sugárzásról lenne szó. A köd anyagának nagy része a Napban és a nagybolygókban kötne ki. Egy része a földi légkörben és a felszínen is megjelenne, de szerintem ez csak hosszabb távon okozna problémát.

2018. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"olyan kodon haladna at a Fold"

Csak érdekességként: A "valódi" nagy ködök, amiket távcsövekkel megfigyelünk, akkorák, hogy nem csak a Föld, hanem az egész Naprendszer a külső régióival együtt is elveszne benne. Sőt, akár még a szomszédos csillagok is kényelmesen elférnének bennük.

2018. júl. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ezek a csillagközi ködök, gázfelhők nagyon ritka anyagtartalmúak ám, alig magasabb a gáztartalmuk egy csaknem tiszta vákuumnál. Egy erősen neutronsugárzó köd is jó eséllyel veszélytelen ilyen sűrűségben.
2018. júl. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a fold (es ugy az egesz Naprendszer mindenestul) 1 vagy 2 nagyobb szupernova-robbanas felhojen haladt keresztul meg valamikor nem sokkal a megalakulasat kovetoen, abbol szarmazik az a rengeteg uran es egyeb transzuran elem, amit a foldbol kibanyaszunk. Az azert eleg tetemes mennyiseg, meg akkor is, ha ket szupernovabol szarmazik.
2018. júl. 12. 04:31
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Ja, csak egy szupernóva felhője sok fényévnyi kiterjedésű, egymillió évig tartó zuhanyból jöhet cucc rendesen.
2018. júl. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!