Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lőjük fel az űrbe,...

Miért nem lőjük fel az űrbe, (holdra) a veszélyes hulladékokat?

Figyelt kérdés
A technológia már meglenne,hisz a marsra is juttattunk el marsjárót.Ha akkora gond a földön elhelyezni a nukleáris hulladékokat,erőművi kiégett fűtőanyagokat,és egyéb veszélyes anyagokat,miért nem lőjük ki a holdra,ember nélküli rakétákkal? szerintem fel van már a hold annyira térképezve hogy a szállítmányokat akár egy mély kráterbe lehetne irányítani.A hold területéhez képest igen csekély lenne az a terület amit az odaszállított hulladék elfoglalna.

2018. júl. 14. 22:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A legfőbb ok hogy k@rva költséges lenne.
2018. júl. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

de a földön is nagyon költséges a biztonságos tárolásuk, és még évszázadokig sugároznak.gondolok itt az atomerőművi hulladékokra.a paksi kiégett fűtőelemeknek sincs végleges helye, csak mismásolnak.

mi meg beledöglünk.

2018. júl. 14. 22:46
 3/20 Gugu Gabor ***** válasza:
94%
egyrészt irtó költséges, másrészt abba az apróságba belegondoltál hogy mi van ha a fellövés közben lessz valami gigszwr és gissza esik az egész a nyakunkba?
2018. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
tényleg erre nem gondoltam.
2018. júl. 14. 23:00
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
A nap zárópoénjaként pedig említsük meg, hogy nemzetközi egyezmény is tiltja.
2018. júl. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"a paksi kiégett fűtőelemeknek sincs végleges helye, csak mismásolnak.


mi meg beledöglünk."


Nem muszáj a tartályok tövében aludnotok. Ha nem így teszel, akkor semmi bajod nem lesz a kiégett fűtőelemektől.

2018. júl. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként meg én úgy vagyok vele, addig jó, amíg ideiglenes helyen tárolják. Addig biztosan felügyelve van, és ha bármi történne vele, azonnal lehet cselekedni.


Végleges helyre eltemetve már csak pár infrakamera meg sugárzásdetektor fogja figyelni. Extrém esetben akár évek, évtizedek is eltelhetnek, mire egyáltalán észreveszünk valami eldugott, alattomos szivárgást.

2018. júl. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#5-igen ebben biztos vagyok,csakhogy egy nemzetközi egyezményt módosítani is lehet.
2018. júl. 15. 09:16
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként remek a kérdés, én is gondoltam már rá. Az a legnagyobb akadálya, amit leírtak: hogy drága. És senkinek nem érdeke elkölteni egy csomó pénzt azért, hogy Te nyugodtabb legyél.
2018. júl. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták:

- Ki fogja kifizetni? Sokszoros költség a jelenlegi megoldásokhoz képest.

- Ha pár száz év múlva holdbázisokat akarunk létrehozni, nagyon fogjuk szidni az elődöket, pontos célzástól függetlenül.

- Mennyivel lenne biztonságosabb az odajuttatás?

- Túl sok ember kerülne vele kapcsolatba, főleg az űrhajó kiszolgáló személyzete, több ezer fő is lehet. Biztonsági szempontból elég aggályos, nehezebben biztosítható, könnyen támadható. Most is speckó vonatokon szállítják, néha titkos időben vagy útvonalon, erre felkészített csapattal.

2018. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!