Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet, hogy a sztratoszfé...

Hogy lehet, hogy a sztratoszférából nézve a Föld lapos, nem görbül?

Figyelt kérdés
Egy nagyon jó italreklám miatt néztem utána Auguste Piccard fizikusnak, aki saját készítésű balonnal képes volt feljutni és szétnézni. Először azt hittem egy poén a reklám de ő és a társa tényleg azt mondta a Föld látványa onnan egy lapos korong felfelé hajló szélekkel. Hallottam már a laposföldes elméletről, de komolytalannak tartottam és meg voltam róla győződve, hogy csak azért létezhet mert nem tudunk elég magasra jutni ahhoz, hogy a saját szemünkkel lássuk. De a sztratoszférából nem kellene határozottan látszani az ívnek?
2018. júl. 15. 17:02
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Belinkelnéd a videót?
2018. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
2018. júl. 15. 17:21
 3/49 A kérdező kommentje:

Így írták le a látványt fentről:


"Through portholes, the observers saw the earth through copper-colored, then bluish, haze. It seemed a flat disk with upturned edge. At the ten mile level the sky appeared a deep, dark blue."


[link]

2018. júl. 15. 17:24
 4/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy leheletnyit görbül a reklámban azért. Ez nyilván nem változtat persze azon, hogy az eredeti szemtanú szerint lapos volt :). Valszeg a reklám készítői úgy voltak vele csináljunk egy köztes megoldást, őrizzük meg az eredeti Piccardos látványt de azért mégse legyen már tök lapi.

Aztán az is előfordulhat, hogy az üveg így torzított, bár nagyon kevéssé valószínű, hogy ezzel Piccard ne lett volna tisztában fizikus létére aki saját maga csinálta a járművet ráadásul. Szimplán érdekes a dolog, nem kell messze menő következtetéseket levonni ;).

2018. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Az üveg torzítása ha elképzelhető, akkor nem egyenletesen kellene torzulnia? Az egész homorodna nem csak a szélek? Mert ha nem egyenletesen torzít akkor nyilván ahogy mozgatta a fejét érszrevette volna, hogy hoppá itt csak az üveg torzított, ha más szögből nézem már máshol pöndörödik.
2018. júl. 15. 18:23
 6/49 anonim ***** válasza:
Persze, az üveg torzítás magyarázat ebben az esetben meglehetősen erőltetett, én sem gondolom igazából.
2018. júl. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 EagleHUN ***** válasza:
100%

Nem az!

Már rengetegen látták...


Plusz a link amit adtál is leírja hogy maga Piccard ilyet soha nem mondott, csak tovább kell olvasni!

[link]


"“It [i.e., Earth] seemed a flat disk with upturned edge” [1] Piccard himself never described the Earth in this way, however, as the reporter took creative license with the description. "

2018. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 Miss Endzsi ***** válasza:
2018. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

sztratoszféra teteje 50 km

Föld sugara 6 371 km

2018. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Az egész cikket kikerestem. Csak mert a stilisztikája nem interjú, hanem elbeszélésszerű attól még Piccard beszámolója, méghozzá nagyon részletekbe menő. Ha nem az ő beszámolója lenne vagy nem egyezett volna a cikk azzal ahogyan ő elmesélte az újságírónak élete nagy munkáját akkor megcáfolja és kikéri magának a kitalációkat, ez evidens. Vagy ha legalább lenne máshogyan szóló beszámoló tőle, de nincs. Na meg ugyan minek hazudott volna erről a cikk írója, mit számított valakinek ebben a részletben hazudni. Erőltetett bárhonnan nézem. Inkább úgy tűnik, hogy a cikk formája egy jó ürügy arra, hogy akinek nem tetszik amit látott az gyorsan megnyugtathassa magát, hogy ja így akkor mondhatjuk, hogy nem is mondta.
2018. júl. 15. 19:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!