Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vákuumnak most van energiája...

A vákuumnak most van energiája, vagy nincs? Fluktuál vagy sem? Megmarad az energia vagy sem?

Figyelt kérdés
Szóval hogyan van az, hogy a Heisenberg-féle határozatlansági reláció megengedi, hogy rövid időre részecske keletkezzen? De az impulzusmegmaradás miatt ezek részecskepárok és ellenkező irányba mennek nem? De miért tartjuk be az impulzusmegmaradást, amikor az energiamegmaradást sértjük kis időre? És egyáltalán csak kis időre sértjük? Azok a részecskék eltávolodnak és megmaradnak, nem? És az energia is megmarad ilyen módon , ami keltkezett, nem?

2018. júl. 18. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

"Megmarad az energia vagy sem?"

A tudomány jelenlegi álláspontja szerint megmarad. És nyilvánosság előtt ezt fogják mondani például az egyetemi előadók. Barátként négyszemközt meg mást. :))

Mikor Egely György könyveit elolvastam, furdalt a kíváncsiság hogy vajon mi a valóság ebben a kérdésben. Így sok feltalálóval találkoztam személyesen, idehaza például Vajda János nyugdíjas radarmérnökkel. Aki egy összefoglaló művet is kiadott, és szerinte az energia nem megmaradó mennyiség bizonyos körülmények közt. (Ma már szerintem se).


Az energiatétel sérülése hullámterekben - Vajda János 1998

[link]


A nehezen érthető művét egy percben is elmagyarázta és kísérlettel igazolta is. Valamint ismertetett egy csomó haditechnikai eljárást és példát ami szerint szintén több lesz az energia. Nézzük a leegyszerűsített magyarázatát, ahogy ő is előadta:

Az ábrán két azonos rezgés összegzése látható:

[link]

Az amplitúdók összegződnek: a+b lesz.

De az energiákra ez nem igaz mert az energia képletében az amplitúdó a négyzeten van. Ezért

a² + b² < (a + b)² = a² + b² + 2ab ; Látható, hogy a jobb oldal egy +2ab taggal nagyobb. Ez okozza a többletenergiát.


Elmondása szerint a faltörő kos, a gerelyhajító, a parittya vagy a páncéltörő lövedék energiatételt sért. Mert v1+v2 sebesség van az energia képletében.

Aztán idővel elektromos készülékekről is sikerült többet megtudni.

Ahogy az emberiségünk hozzáállását is erről a témáról. Vagyis hogy mindenki a másikra várja hogy feltalál valamit és elterjeszti, nekünk meg csak egy ropogós húszezresért cserébe csupán le kell emelni a kész készüléket egyik hipermarket polcáról, de jobb ha házhoz szállítják online megrendelésre. De az is lehet hogy a vízautókat feltalálók sikertelensége tart vissza mindenkit. Vagyis ha ők nem lettek belőle Bill Gates-ok akkor más miért próbálkozzon további Free Energy Device-okkal.

2018. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"A tudomány jelenlegi álláspontja szerint megmarad. És nyilvánosság előtt ezt fogják mondani például az egyetemi előadók. "


A kalsszikus fizika tanórán igen, ezt mondják. De kvantumtérelméletben vagy kvantumelektrodinamikán, vagy általános relativitáselméletben (ott pl. csak lokálisan értelmezhető egyáltalán) ott nyilván nem. Hülyeség amit mondasz, az Egely és hasonlóak a klasszikus fizikában próbálnak örökmozgót csinálni, amiről én beszélek az nem klasszikus fizika, és nincs ilyen dogma, illetve attól függ mi a rendszer és mit értümnk energián. Klasszikus fizikában azonban nem is fizikai hanem matematikai tétel az energiamegmeradás, és a Noether-tétel alapján az időeltolási szimmetriából következik, ami csak annyi, hogy a fizika törvényei nem függnek attól, hogy az órádat mikor indítod, hol a nulla időpont.

2018. júl. 18. 23:17
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

(Az első válaszról gondolom te is látod, hogy áltudományos katyvasz, alapvető fogalmak összemosása, félreértése.)


Az a gond, hogy a tömeg-energia, tömeg-impulzus megmaradási tétel egy teljesen más fizikai modellben van tárgyalva, mint a határozatlansági reláció. Ahogy számos más ponton, úgy itt sem teljesen összeegyeztethető a relativitáselmélet a kvantumfizikával. Pont ez a problémánk a mai fizikával, hogy jelenleg két elmélet írja le a világunkat. A maguk helyén nagyon precíz, pontos, mégis egymással összeegyeztethetetlen módon. Ahol a két elmélet találkozna – ahol részecskék szintjén lépnének fel relativisztikus hatások –, azt nehéz vizsgálni, mert vagy az ősrobbanáson kellene méréseket, kísérletek végrehajtani, ami nyilvánvaló okokból nem lehetséges, vagy a fekete lyukak környékén kellene keresgélni, ami megint nem egyszerű. Maximum közvetett módon tudunk ezekről valamit megtudni. Vagy marad valamelyik elmélet vizsgálata, hátha kibukik valami olyan új összefüggés, jelenség, ami aztán támpontot tud adni, hogy a két látszólag egymásnak ellentmondó elméletet hogyan tudjuk egyetlen elméletben egyesíteni. De ennek hiányában az egyik elmélet összefüggéseit – pl. a határozatlansági relációt – a másik elmélet jelenségeire – mondjuk a tömeg-impulzus megmaradásra – alkalmazni kicsit olyan, mint a lesszabályt a sakk szabályainak tükrében értelmezni…

2018. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy az első válasz totál áltudományos katyvasz, de sajnos a tied sem túl jó. A helyzet az, hogy a kvantummechanikának a speciális relativitáselmélettel semmi problémája nincsen, sőt a kettőnek van közös elmélkete, a kvantum-elektrodinamika egy kvantumos relativisztikus elmélet. Ami a kvantummechanikával nem összeegyeztethető jelenleg, az az általános relativitáselmélet, amiben már gravitáció is van, azaz a graviton az, amit nem tudunk tárgyalni jól. De ennek a kérdésemhez semmi köze. A párkeltés és a vákuumenergia az nem áltrel kérdés!
2018. júl. 19. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!