Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet ennek az egyenlet...

Hogyan lehet ennek az egyenletnek a megoldását leellenőrizni?

Figyelt kérdés

2(x-2,5)/(x-3) + 1 = 1/(x-3)


Nekem az jött ki eredményül, hogy x=3 Na de hogyan tudnám leellenőrizni, visszahelyettesítéssel, vagy másképp, hogy ez az eredmény helyes?


2018. júl. 23. 14:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez az egyenlőtlenség.

Ez ellentmondás.

2018. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Akkor: Minden olyan fajta egyenletet, amelynek kijöhet hamis gyöke, olyan alakra lehet hozni, hogy az eredmény ellentmondás legyen?
2018. júl. 23. 22:14
 13/15 anonim ***** válasza:

a kérdésre nem tudok szakszerű választ adni mert annyira nem vagyok képzett matematikából


mindenesetre az rémlik hogy az ismeretlennel való szorzással és osztással vigyázni kell ezért a megoldásomban ezt igyekeztem elkerülni

2018. júl. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
tehát ha van lehetősêg rá kerüld el hogy x-el szorozd vagy oszd az egyenletet
2018. júl. 24. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves hetes!


Találtam a levezetésedben egy hibát:

"(2x-6)/(x-3) - (x-3)/(x-3) =0 / vonjuk össze a két törtet

(3x-9)/x-3 =0 /a számlálóból emeljünk ki 3-at"

Működne is a dolog, ha az első sorban plusz lenne a 2 tört között. Így viszont a számlálóban a következő összevonás történik:

(2x-6)-(x-3)=2x-6-x+3=x-3

Innen pedig ugye a teljes egyenlet:

(x-3)/(x-3)=0 / Osztva (x-3)-mal

1=0 És ez nem igaz ugyebár...

2018. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!