Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A 0 van vagy nincs?

A 0 van vagy nincs?

Figyelt kérdés
Ami 0 az nincs, de a 0 az van? És ha nulla van a 0-ból, akkor a nulla sincs? Milyen értelemben van vagy nincs, sőt a számok egyáltalán, mint univerzálék, tekinthetőek-e önálló partikuláréknak? ...

2018. júl. 29. 11:23
 1/7 Mojjo ***** válasza:
92%
És hölgyeim és uraim, ilyen, amikor a matematikát metafizikai hablatyokon keresztül szeretnénk megérteni - és ennek következtében már az alapfogalmaknál elvérzünk.
2018. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

nulla = semmi

A semmi az van, mondta Besenyő Pista bácsi.

2018. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha azt mondom, hogy 0 darab zsiráf él a kerteben, akkor az azt jelenti, hogy a kertemben nem élnek zsiráfok. Azonban a "0", mint szimbólum, egy létező dolog, ami a "semmi" leírására lett feltalálva.
2018. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Adok neked nulla forintot. Megtehetem, mert létezik a nulla. És ekkor mit kaptál? Semmit. Na ez a nem semmi, mert a semmi is valami: semmi.
2018. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha erre jársz, ugorj ba hozzám!

Adok neked 5000 Ft-ot, szigorúan nullák nélkül.

2018. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Van erről egy klassz ismeretterjesztő film. Az a probléma amit felvetsz, egészen korán felvetődött az emberiség történetében is, de nem volt egyszerű a megoldás. Maradjunk annyiban, hogy a kereskedelem fejlődését kevés dolog segítette annyira mint a 0 használata. Gondoljatok bele, hogy volt idő, amikor nem használták a 0-t. Nem találtam youtube-on, azt hiszem a nulla története a címe.
2018. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van aki szerint az univerzálék, ill. bármifele általános, akár absztrakt fogalom éppen úgy létezik, mint a vízmolekúla, egy cserebogár, vagy egy asztal. De vannak olyanok, akik szerint nem. Én pl. ezek közé tartozom. Szerintem a fogalmak csak a fejünkben léteznek szemben azokkal a dolgokkal, amik anyagból vannak. Azok ui. a tudatunktól függetlenül is léteznek, a fejünkben pedig velük releváns tudattartalom van, vagy éppen nincs. Egyéni. Ezt jó okkal feltetelezhetjük, de sziklaszilád bizonyíték nincs rá.
2018. júl. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!