Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akkor most ez Newton első...

Akkor most ez Newton első törvénye?

Figyelt kérdés

Tehát: Minden test megtartja nyugalmi állapotát vagy egyenes vonalú egyenletes mozgását mindaddig, míg egy másik test vagy mező által kifejtett hatás nem kényszeríti mozgásállapotának megváltoztatására.

Oké, így értem, tehát az asztalon van egy nyugalmi állapotban lévő ceruza, mind addig nyugalomban van amíg én egy erő következtében meg nem változtatom nyugalmi állapotát.

Addig értettem amíg nem kerestem rá példákat a neten... Most teljesen összekeveredtem, vagy ez a definíció valamiben hiányos, vagy én értelmeztem rosszul?

Tehát egy másik példa, ami összezavart:

Van egy vízzel teli pohár az asztal szélén, amely alá egy papírlapot helyeztünk, ha lassan húzzuk a papírt, a rajta levő test követni fogja, ha gyorsan megrántjuk az pohár nem követi a papírt.

Azt nem értem, hogy miért az első törvény kísérlete, hiszen közelebb áll a második törvényhez, egyáltalán nem azonos az első példa elvével, vagy tévedek.



2018. júl. 30. 20:31
1 2
 1/20 anonim válasza:
Ez a második törvény
2018. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

Ez az 1. törvény. A tehetetlenség törvénye.

A 2. a dinamika törvénye. A 3. a hatás-ellenhatás. A 4. pedig a szuperpozícíó.

2018. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

És azt is megmagyarázod miért az első törvény?

Azt sehol nem írja a definícióban, hogy ha nagyon gyors erővel hatunk a testre, akkor is megőrzi a nyugalmi állapotát...

2018. júl. 30. 21:14
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
olyan nincs hogy gyors erő... az erőnek nagysága van.
2018. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha hatsz rá bármi erővel akkor már nincs nyugalomban. Hanem állandó erő esetén egyenes vonalú egyenletes mozgást végez ahogy a definícíó is írja. Ha az erő csökken vagy növekeszik vagy más erő is kezd hatni a testre akkor megváltozik a nyugalmi állapota vagy az egyenes vonalú egyenletes mozgása. Vagyis a mozgásának az állapota megváltozik. Az első törvény egy vizsgált inerciarendszerre vonatkozik. És ebből következik, hogy Newton összes törvénye csak inerciarendszerben alkalmazható.
2018. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, siettem azt akartam volna hogy a nagyon nagy erő, ,,következménye'' a nagy gyorsulás...(egyenesen arányosak)
2018. júl. 30. 21:22
 7/20 A kérdező kommentje:

pilótakex89

Tehát ezt a kísérletet nem lehet egy törvénnyel magyarázni, hanem az összessel kell?

2018. júl. 30. 21:24
 8/20 anonim ***** válasza:
Hát azt így most nem tudom, hogy hány axióma kell hozzá. Nem kezdtem el felírni a képleteket.
2018. júl. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket, de még mindig nem értem...

Tehát a pohár víz alatti papírra ha kis erővel hatunk, kicsi lesz a gyorsulása, és ezáltal a pohár követni fogja a papírt mert kicsi az ellenállása, de ha nagy, hirtelen erővel hatunk a papírlapra, akkor a pohárnak nagy lesz az ellenállása és ezért nem fogja követni a papírt...Én ezt így tudom magyarázni, de ez Newton II. törvénye...

2018. júl. 31. 09:41
 10/20 anonim válasza:
Dehogy is. Nagy sebességnél, azaz gyors kirántásnál a pohár és a papírlap közti tapadási erő megszűnik, így nincs új erőhatás, nem mozdul el nyugalmi állapotból a pohár
2018. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!