Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezek közül a csillagvizsgálók...

Ezek közül a csillagvizsgálók közül melyikkel lehet jobban megfigyelni a holdat és a marsot?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



Tisztában vagyok vele hogy nem egy kategóriában van ez a 2 csillagvizsgáló de a Celestron gyári okulárjai 30x 50x és 150x nagyítást tudnak a Skywatcher gyári okulárjai pedig csak 36x és 90x ! A kérdés hogy akkor ez esetben a Celestronnal közelebbről figyelhetőek meg az égi testek ? Illetve a Skywatcher annyiban másabb csak hogy tisztább képet mutat de nem tud akkora nagyítást mint a Celestron ? Első csillagvizsgáló vásárlása előtt állok de ezek az adatok egy kicsit össze zavartak.Ha valaki tud ebben segíteni legyenszíves írjon egy részletes tájékoztatást mert megszeretném nézni a teliholdat illetve a jelenleg szabad szemmel is látható Mars bolygót csak nem tudom eldönteni melyik csillagvizsgáló vásárlása lenne erre a legalkalmasabb a fent említett 2 közül.


2018. júl. 31. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt a 150x-es nagyítást nem venném komolyan, 50 mm-es objektívből tiszta képet ilyen nagyítás mellett nem lehet kihozni, pláne nem 16 ezer forintból. A másikhoz azért nem adnak 150x-es okulárt, mert nem akarják vele magukat égetni.
2018. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok híve a privizgetésnek, úgyhogy ide írom.


"Lenne még egy kérdésem.70mm-es objektívből 90x-es nagyítású okulár közelebb hozza a Mars bolygót mint egy 50mm-es objektív 150x-es nagyítással ? Előbbi ugye a Skywatchet adatai utóbbi pedig a Celestroné.Köszönöm előre is a válaszod."


A nagyítás "hozza közelebb" a bolygót. A 150x-es jobban nagyít, így a bolygó nagyobbnak fog látszani rajta keresztül, mint a 90x-esen keresztül. Ebben a számban már benne van minden, azt mondja meg, hogy a lánc végén mekkora lesz a nagyítás, miután a fény áthaladt az egész ketyerén.


De mint korábban írtam, a nagyítás nem minden. Sokkal inkább néznék egy tiszta 90x-es képet, mint egy elmosódott, a kisebb objektív miatt nagyobb légköri zajtól terhelt, sötétebb 150x-es képet. Hiába nagyobb az utóbbi képe, kevesebb részletet látsz vele.

2018. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!