Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan oldal/progi amivel...

Van olyan oldal/progi amivel képleteket, funkcionálokat szerkezthetek?

Figyelt kérdés
Az otthoni gépen nincs egyenletszerkeztő a wordben, de így a nyári szünetben szeretnék képleteket szerkezteni. van rá mód?
2018. aug. 2. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
esetleg a LaTeXot megpróbálhatod, abban aztán bármilyen képletet le tudsz kódolni
2018. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen célokra a GeoGebrát használom. Itt van néhány példa:

[link]

és innen elindulva sok mindent megtudhatsz erről az ingyenes, bárhol használható programról.

2018. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legalább 15 éve a word-ökben van egyenletszerkesztő.
2019. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A MS Wordben kéne lennie egyenletszerkesztőnek, hacsak nem ősrégi a gépetek (már a 2003-asban is biztosan volt). Az újabbaknál a beszúrás (insert) fül alatt találod meg.


Ha nagyon nem találod, akkor Google Docs-ban is meg lehet csinálni, szintén az insert fülnél tudsz egyenletszerkesztőt előhívni.


Szüleim matektanárok, ők is a Geogebrát használják amúgy, ahogy fentebb javasolták, nekik az valahogy könnyebb (én nem használtam még).

2020. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!