Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem értem, ha a férfiak...

Nem értem, ha a férfiak átlagosan több szexre vágynak mint a nők, az miért jó? Miér nincs egyensúlyban a kettő?

Figyelt kérdés

2018. aug. 6. 11:24
1 2 3 4
 11/36 Mojjo ***** válasza:

@9:

"Szóval akkor az evolúciós válasz az, hogy a nőknek azért kisebb a libidójuk a férfiaknál, mert így több gyermekük született?"


???


Ezt meg hogy sikerült megszülni? :D Miért születne több gyerekük a nőknek attól, hogy kisebb a libidójuk, és főleg miért akarod ezt a zagyvaságot az ötös hozzászóláshoz kötni?

2018. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 dq ***** válasza:
26%

Szerintem nem volt sok értelme áttérned hímre és nőstényre, pláne ha olyan dolgokról van szó, ami csak az emberre igaz, és állatokra nem.


Mindenesetre a férfiak libidója nagy mert így sok gyerekük születik,

a nőké meg kicsi, mert így nem.

2018. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 Mojjo ***** válasza:
50%
@12: Nem csak az emberre igaz. A férfiak libidója igen erős evolúciós előny, a nőké kevésbé. Ettől függetlenül a nőknél nem cél, hogy kevés utódjuk legyen, de vannak értelemszerű technikai korlátok.
2018. aug. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 dq ***** válasza:
22%

> a nőké kevésbé. Ettől függetlenül a nőknél nem cél, hogy kevés utódjuk legyen, de vannak értelemszerű technikai korlátok.


Lényegtelen hogy cél-e. Az evolúció™ szerint az a tulajdonság marad fenn, amelynek a hordozóinak kevesebb gyerekük születik.

Nők esetén ha minél kisebb a libidó.

2018. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Mojjo ***** válasza:
53%

@14:

"Az evolúció™ szerint az a tulajdonság marad fenn, amelynek a hordozóinak kevesebb gyerekük születik."


Ez abszolút nem igaz. Sőt, épp ellenkezőleg.

2018. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

"Egy hím megtermékenyíthet több nőstényt, akár gyors egymásutánban is. Egy nőstény nem tud megtermékenyülni több hímtől gyors egymásutánban. Remélem, a többi részét már nem kell magyaráznom"


Nem vagyok hülye, így ezt véletlneül én is tudtam, viszont ez semmit nem magyaráz meg így közvetlenül, ami a kérdésemet illeti!


Én a vágyakról kérdeztem. Te csak annyit magyaráztál meg, hogy a közösülések egy része olyan, amit a férfi akar, a nő pedig nem kíván, és vagy érdekből engedi, vagy megerőszakolják. Az én kérdésem arra vonatkozott, hogy miélrt jó az az embereknek, illetve a természet, vagy az evolúció miért úgy alakította, hogy egyrészt a férfiak vágyainak nagy része kielégületlen maradjon, mert a másik oldalon nincs rá kívánalom, és ha mégis beteljesíti, akkor meg a nőstények akarata ellen teszi.

2018. aug. 6. 18:04
 17/36 Mojjo ***** válasza:
70%
@16: Pedig megmagyaráztam. A férfit az állandó kívánalom arra ösztönzi, hogy minél többet párosodjon, ezzel növelve az esélyét, hogy a génjeit továbbadja - méghozzá sok utódnak. Ez evolúciós előny. Állandó párzási inger nélkül ez nem menne.
2018. aug. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

#12, szerintem ezt engedd el... össze vissza zagyválsz és túlokoskodod.


Mojjo és Wadmalac leírta a lényeget... ennél logikusabban nem lehet és kár túlgondolni.


Na megyek cibbantok egyet alvás előtt, levezeti a feszkót :)

2018. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Wadmalac ***** válasza:

"az evolúció miért úgy alakította, hogy egyrészt a férfiak vágyainak nagy része kielégületlen maradjon, mert a másik oldalon nincs rá kívánalom, és ha mégis beteljesíti, akkor meg a nőstények akarata ellen teszi."

Az evolúció "célja" nem a demokratikus elégedettség, hanem a hatékonyság.

Ezért kell a férfiaknak magas hajlandóság, a nőé meg durván fogalmazva nem oszt, nem szoroz.

2018. aug. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Ha jól gondolom, ha lenne még pár százezer éve az embernek, akkor ez megváltozna az evolúció által, bár nyilván értelmetlen, mert mostmár hamarosan nem biológiai evolúcióról beszélünk. De mindenesetre ma már nem normális, és inkább csak evolúciósan visszamaradt ösztön, hogy a nők engednek a férfiak számukra túlzott mértékű vágyainak. Ennek ember esetében egyensúlyba kéne kerelnie, vagy a nők váégyainak kéne növekednie, vagy a férfiakénak csökkenie.
2018. aug. 7. 15:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!