Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem értem, ha a férfiak...

Nem értem, ha a férfiak átlagosan több szexre vágynak mint a nők, az miért jó? Miér nincs egyensúlyban a kettő?

Figyelt kérdés

2018. aug. 6. 11:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az első megválaszolta a kérdést, csak a kérdező nem érti.


A férfinek, ha magas a libidója, akár minden egyes nap más nővel szexelhet. Nem minden párosodásból szüleik majd utód, de egy évben ez már 365 alkalom, abból már azért lesz egy jó néhány gyerek!


A nő ezzel szemben csak egyszer tud megtermékenyülni egy adott időszakon belül, tehát hiába is lenne nagy a libidója és szexelne ő is a férfihoz hasonlóan minden egyes nap más férfivel, egy év alatt, ha 1x teherbe esik, utána 9 hónapig gyakorlatilag utódnemzés céljából feleslegesen szexel. Hiszen a terhesség alatt nem tud duplán, triplán, stb. teherbe esni megint! A szülés után pedig kell a szervezetének egy regenerálódási időszak, ami alatt nem ajánlatos újból teherbe esni, csak utána.


Tehát számoljuk azt, hogy mondjuk átlag egy nő évi 1x tud teherbe esni, addig a férfi egy év alatt több tucatszor vagy akár több százszor is teherbe tud ejteni nőket. De nyilván ahhoz neki meg kell, hogy vágyjon is rá, tehát arra szükség van, hogy neki magas legyen a libidója.


A nőé elég ha épp annyira magas, hogy időnként engedi a szexet.

2018. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 Wadmalac ***** válasza:
78%

"Ennek ember esetében egyensúlyba kéne kerelnie, vagy a nők váégyainak kéne növekednie, vagy a férfiakénak csökkenie."

Nemigen fog iylen kialakulni, ha nem jelent evolúciós előnyt, illetve kialakulásának hiánya kemény hátrány lenne.

2018. aug. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Pombe ***** válasza:

Szerintem nem is igaz, hogy a nőknek kisebb a libidójuk, és ők legalább annyira vágynak a szexre, mint a férfiak. Az igaz, hogy a férfiak jobban kacsingatnak többfelé is, de ennek semmi köze ahhoz, hogy melyik nemben dolgozik jobban a libidó.


De igazándiból még az sem igaz, hogy a nők ne kacsingatnának többfelé is... csak ők többször megmaradnak a tényleges kacsingatásnál (itt az okok sokkal bonyibbak...), de az csak egy férfiálom, hogy egyszer megszereztük magunknak a nőt, és utána nyugodtan mereszthetjük a szemünket a strandon, mert a feleségünk, vagy a barátnőnk baromira elégedett velünk, meg neki úgyis kisebb a libidója, meg még nekiállunk evolúciós számítgatásokat csinálni, hogy a nőknek miért kell kevésbé vágyni a szexre... :D

2018. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Pombe ***** válasza:

@21


Szerintem a szex már régen nem csak erről szól az ember esetében (a szaporodási tényező csak egy alakító elem a sok közül), és az evolúció minden olyat terjeszt, ami terjeszthető, és terjeszteni fog olyat is, aminek semmi de semmi köze a logikához, csak elég hogy működőképes legyen.

2018. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
És terhesség alatt miért lesz kívánós lábbal a nő?
2018. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Pombe ***** válasza:

@25


Hát - amennyiben jól értettem meg a kérdésed - szerintem a dolog nyitja az, hogy a szex remek móka. De nem csak az, hanem roppant szórakoztató játék a nemek közötti édes harc is. A szerelem érzete lenyűgöző...stbstb.


Ahogy nyiladozott az értelműnk, egyszerűen azokat az egyedeket választottuk egyre nagyobb előszeretettel partnerünkké, aki úgy sikeredett, hogy mind testileg (mert az alakuló értelmünk egyre inkább a testi esztétikum igényét is erősítette ill. formálta) mind szellemileg kissé jobban részt tudott- és akart venni ebben a játékban. Ez oda vezetett, hogy "állandóan" szeretkezni akartunk és állandóan udvarolni, kikosarazni stbstb., és mind a két részről.


Aligha hiszem, hogy a fentiek ki nem alakulása bármiben is komolyabban gátolta volna az elterjedésünk sikerét.


Pl. jókat tudok derülni az olyasmi agyalgásokon, hogy azért lett pl. a nők melle kerekded és dús, mert ezzel jobban el tudták velünk - férfiakkal - hitetni, hogy ők a szaporábbak a lapos mellűekkel szemben...


Miért kell mindent ennyire görcsösen az állítólagosan belénkkódolt szaporodási vágyakra visszavezetni...??? :D

2018. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

"És terhesség alatt miért lesz kívánós lábbal a nő?"


ez mit jelent? kifejtenéd? nem hallottam még erről, és nem is tudom értelmezni, mit akartál mondani

2018. aug. 22. 14:30
 28/36 Wadmalac ***** válasza:
Terhesség alatt a nő hormonális háztartása hullámvasutat játszik. Ez simán befolyásolhatja a nemi vágyat is.
2018. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Wadmalac ***** válasza:
Még hozzátenném, nem biztos, hogy minden tulajdonságunk rendelkezik evolúciós "céllal", előnnyel. Sok tulajdonság simán lehet más fontos tulajdonságok kialakulásának mellékterméke, ami evolúciósan NEM SZÁMÍT, illetve a fontos tulajdonságnak elkerülhetetlen biológiai velejárója és kevesebbet árt, mint amennyit a fontos tulajdonság használ.
2018. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Pombe ***** válasza:

@29


Ja... :D


Fenn tud akadni a szemem, amikor gőzerővel magyarázzák, hogy azért válasszuk az ilyen, meg olyan nőt, mert annak ilyen-olyan egészségről árulkodik a csípője, arca, meg a melle, meg a bőre... meg stbstb, szóval szemre döntjük el, hogy kinek baromi jó szaporodásra a genetikai háztartása...


Persze! Biztosan hatalmas előnnyel járt egy testfelszínből egyre jobban kiálló és sérülékeny női mell, vagy biztosan egyre jobb lett attól a genetikai állományunk mert elkezdett rólunk kopni a szőr...


Vagy micsoda hatalmas egészségről árulkodik az, hogy pl. a nőknél az egyre sérülékenyebb, de simább, bársonyosabb bőrt választottuk... meg bizonyára az egyre apróbb és formásabb fülű nők esetében is sokkal szupibbak a kromoszómák...


Szerintem hullára nem érdekelte egyik férfi és egyik nő önző génjeit se, hogy melyik partner génjei passzolnak hozzá, és ha a formálódó igények éppenséggel az egészségtelenebb verziójú változatot képviselő partnereket részesítette előnyben, akkor idővel egyszerűen az evolválás ebbe az irányba lépve lassan egészségessé tette azt, ami azelőtt nem tökéletesen az volt, és utólag meg megállapítjuk, hogy mindig az egészségesebbet választottuk (pontosabban nyilvánvalóan ez is erősen közrejátszott, de nem kizárólagos dominanciával).

2018. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!