Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a sárgás/borostyán...

Mi az a sárgás/borostyán színben látható égitest, ami pontosan déli irányban a horizonton nem magasan látható ebben a pillanatban?

Figyelt kérdés
Van egy applikáció, ami szerint a Mars, de nem tudom elhinni, hogy ennyire jól látszódjon éjszaka. Borostyánszínű és olyan mint egy csillag. Alacsonyan van déli irányban. A válaszokért előre is köszi.

2018. aug. 16. 23:01
 1/8 dellfil ***** válasza:
100%

" Van egy applikáció, ami szerint a Mars, de nem tudom elhinni, hogy ennyire jól látszódjon éjszaka."

Nem tudom milyen applikáció, de most hihetsz neki... :D

Az valóban a Mars bolygó.


dellfil

2018. aug. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mars
2018. aug. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 15 éve nem volt ilyen közel a Földhöz, ezért ilyen izmos most.
2018. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na ezt nem gondoltam volna. Olvastam néhány napja róla, hogy minden korábbinál közelebb lesz a Földhöz, de nem tudtam, hogy még most is tart. Ilyenkor sajnálom, hogy nincs most egy méregdrága fényképezőgépem, amivel szép képet lőhetnék róla. :(
2018. aug. 16. 23:30
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
azzal se tudnál, ahhoz egy jó teleszkóp is kell
2018. aug. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Július 27.-ét ,a teljes holdfogyatkozást várva is felhívták a figyelmet, legalább akkora híre volt, mint magának a holdfogyatkozásnak.


A "vörös bolygó", " a Mars, amely a Holdtól délre látszik 5,5° távolságban, UGYANEKKOR van oppozícióban – a KÉT ESEMÉNY EGYÜTT bizonyára óriási érdeklődést fog kelteni."


" A Mars idei oppozíciójára (szembenállására) 2018. július 27-én kerül sor. Érdeklődők számára fontos tudnivaló, hogy a MARS NEM CSUPÁN EZEN AZ EGYETLEN ESTÉN LESZ LÁTHATÓ, HANEM AZ EGÉSZ ÉV FOLYMÁN. A Mars legnagyobb földközelsége július 31-én volt, azonban az eltérés annyira csekély, hogy a bolygó látványában, látszó fényességében lényegében nem lesz számottevő különbség. Sőt a vörös bolygó már hetekkel a szembenállás előtt és után is rendkívül fényes, feltűnő látvány a délkeleti, déli égen. Az oppozíciót követő hetekben látszó mérete és fényessége alig csökken, megfigyelhetősége még kedvezőbb is , mert estéről estére egyre korábban kel, ezért hamarabb kerül magasabb égi helyzetbe, ahol távcsövekkel is könnyebben megfigyelhető. A Mars tehát feltűnő, szabad szemmel könnyen megfigyelhető égitest a Capricornus (Bak) csillagképben. Az éjszakai égbolt harmadik legfényesebb objektuma (a Hold és a Vénusz után). "


[link]


Az a baj, hogy aznap annyira felhős volt az ég, hogy semmit nem láttunk belőle. :(

2018. aug. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést: valamiért nem működik az imént küldött link.

Talán az alábbi :)


"Görögországban így kelt fel a Hold a Poszeidón-templom előtt, mielőtt fogyatkozni kezdett"


[link]


De a Marsról nem találok ugyanabban az időben, se más, a konkrét időszakhoz köthető képeket. Se a NASA-tól, sem sehonnan.

Bár itt írnak indokot, megemlítik azt a bizonyos appot is, amire a kérdező hivatkozik.


[link]


De tényleg semmi ???

Ha valaki mégis talál 2018. július 27.-én a Marsról készült felvételt , linket kérem, küldje el ! Köszönöm.

2018. aug. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy most kinézek a délre néző erkélyen a fényszennyezett félholdas majdnem éjszakába, az egyébként csillagtalan égen szabad szemmel látszik a Mars, a Jupiter és a Vénusz. A Jupiter közel látszik a Holdhoz.
2018. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!