Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Oxigánt csak fotoszintézisből...

Oxigánt csak fotoszintézisből lehet mesterségesen előálítani?

Figyelt kérdés
tehát ojan hejen ahol pl nincs nabfény más bolgón ott lehet oxigéntermelő létforma? vagy csak fotoszintetizációs fojamatok során gyühet létre oxigén?

#élet #oxigén #oyigén #létfórma
2018. aug. 17. 21:15
 1/8 anonim válasza:
100%

A fotoszintézis mióta mesterséges?


Karácsonyra kapsz tőlem, egy helyesírási szótárat.

2018. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kérdés számomra teljesen értelmezhetetlen. Helyesírásba nem szoktam belekötni, mert én sem vagyok tévedhetetlen, de: ojan, hejen, fojamatok, gyühet, létfórma

XDD You made my day :D Sírok komolyan

2018. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Várjál, leesett. Szerintem simán elképzelhető olyan anyagcsereút, amihez nem kell fény, de oxigént "termel" (én a fotoszintézisnél nem szeretem a termel kifejezést, mert nem ez a folyamat célja).
2018. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vízből árammal, ennek pl. nem sok köze van a fotoszintézishez. De ha a kálium-permanganátot melegíted, akkor is oxigén keletkezik, ebben sem játszik szerepet a fotoszintézis. Még biztosan van másfajta módszer is, ha van megfelelő alapanyagod és kellő eljárásod (kezelhető folyamategyüttesed) hozzá.
2018. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Walter_Dornberger ***** válasza:
Vizbontas hőenergiával több kémiai úton is megy. Pl réz klór ciklus és társai. Nem feltétlenül kell áram ehez.
2018. aug. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Más bolygók élővilágáról csak sejtéseink lehetnek, úgyhogy lehet, hogy az ottani élővilág fény nélkül, kemoszintézissel is készít oxigént.
2018. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kőszönnöm a csváléaszokaet!
2018. aug. 18. 20:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Bartos Cs. István személyesen?
2021. febr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!